Рівненські горіховоди мали унікальну нагоду дізнатись все про фундук від відомого італійського селекціонера Серджіо Мартіно

 Рівненські горіховоди мали унікальну нагоду дізнатись все про фундук від відомого італійського селекціонера Серджіо Мартіно

10 вересня у Рівному провели круглий стіл для горіховодів на тему «Фундуки з України та Італії: бізнес та європейські технології».за участі відомого італійського селекціонера Серджіо Мартіно (VIVAIO MARTINO, Італія). Захід організували ГО «ЗІР» та Навчально-науковий інститут економіки й менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування.

В роботі семінару взяли участь директор ННІЕМ Ковшун Н.Е., професор кафедри менеджменту Скрипчук П.М., Серджіо Мартіно представник VIVAIO MARTINO, Італія, селекціонер Рейнський Ю.В., керівник ФГ «Біо Тріо» Пакуш М.Є. Традиційно, інформаційний супровід події забезпечив видавничий проект “Технологі та Інновації” та журнал «Садівництво і Виноградарство/Горішник. Технології та Інновації». Крім того на зустріч з відомим світовим селекціонером приїхало чимало фермерів-бізнесменів з Житомирської, Волинської та Рівненської областей.

Головною метою круглого стало обговорення ідеї того, що українські вищі навчальні заклади мають стати хабами для інноваційного розвитку й кластеризації. Перші кроки зроблено: виступи фахівців які мають горіховий бізнес, пропозиції міжнародної співпраці як для бізнесу так і можливість для ГО «ЗІР» і НУВГП організовувати та проводити консультації, участь журналістів як джерела розповсюдження інформації й створення іміджу організацій.

Під час круглого столу були представлені зразки щеплених волоського горіха районованого сорту для зони Полісся і Лісостепу «Сойка» (автори Скрипчук П.М. та Пакуш М.Є.), результати селекційної роботи волоського горіха та фундука Рівненської області. У круглому столі виступили: Серджіо Мартіно представник VIVAIO MARTINO, Сергій Новосад (Волинська філія УГА), Рейнський Ю. В. та професор Скрипчук П.М. із результатами бізнесової та селекційної роботи волоського горіха та органічних технологій у рамках роботи Регіонального консультаційно-освітнього центру органічного виробництва НУВГП.

Ділова зустріч продовжилась у польових умовах де наочно представлено результати селекційної роботи більше 17 років з вирощування фундука селекціонером – Рейнський Ю.В. Надалі співпраця продовжиться із створення банку генетичної інформації українських сортів в Італії. 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар