Рікардо Ф. Нуньєс – виробникам вина: «Будьте готові до спільних дій після ПЕРЕМОГИ!»
З такими настановами звернувся засновник міжнародної групи компаній Vinos de La Luz, власник виноробних підприємств в Іспанії, Італії, Аргентині та США Рікардо Фернандес НУНЬЄС до учасників IV Благодійної Міжнародної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство в Україні в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!». Захід організувала і провела медіагрупа «Технології та Інновації» 15–16 грудня 2022 року в Ужгороді.
Висловлюючи свою подяку за запрошення стати спікером на такій важливій і визначальній конференції, Рікардо Ф. Нуньєс утвердив в усіх присутніх думку про те, що цей захід зараз більш ніж актуальний, адже він стає не лише осередком для зустрічей, обміну досвідом і навчання однодумців у спільноті виноградарів і виноробів, а й дає стартовий майданчик для єднання і формування візій майбутнього цих галузей. Тему свого виступу міжнародний експерт назвав дуже промовисто: «Україна: виноградарство і виноробство після війни».
– Сьогодні я прагну продемонструвати підтримку вам і вашій країні. Перебуваючи за кордоном, ми групою компаній допомагаємо чим можемо: надсилаємо продукти харчування, гуманітарну допомогу, і звісно, фінансову допомогу як військовим Збройних сил України, так і для підтримки вимушених переселенців, – сказав Рікардо Ф. Нуньєс. – Переконаний, що така небуденна подія, як ця Благодійна Міжнародна науково-практична конференція, є важливою ще й тому, що її організатори залучають міжнародних експертів. Ми радо ділимось із вами своїми думками і своїм фаховим баченням майбутнього виноградарської і виноробної галузей в Україні після перемоги України. Моя візія й думки будуть зосереджені на виноробстві в контексті майбутнього для України. Але я прошу вас почути мене.
Важливо вже зараз виважено і старанно почати працювати над планом того, як усі галузі України будуть відновлюватися після завершення військових дій.
– А хто, як не ви, мусите думати про Україну і про виноградарство та виноробство України в майбутньому? – звернувся із риторичним запитанням до учасників конференції Рікардо Ф. Нуньєс.
Всі, хто працює на економічному фронті, підтримує тим військовий фронт, створюючи міцний тил незламної країни. Висловлюючи розуміння складної ситуації в Україні, Рікардо Ф. Нуньєс відзначив:
– Україна зараз на всіх шпальтах журналів та газет, і хоча в світі нині багато воєн (в Африці, на Далекому Сході тощо), але ні до кого не прикута така прискіплива увага, як до України. Думаючи про всі складнощі, які зараз долає Україна, я розумію, що ми всі маємо бути ще сильнішими. Тому що перемогти – це наш спільний обов’язок. І саме перемога відкриє двері до майбутнього. Світ загалом та уряди країн зокрема бажають допомогти вам стати європейською державою. Тому ви повинні зараз думати про те, як якнай ефективніше отримати та опрацювати фінансові інвестиції, які надійдуть у країну.
75 років тому, коли завершилась Друга світова війна, в Європі прийняли та запровадили План Маршалла, згідно з яким близько 13 млрд доларів у вигляді технічної та економічної допомоги були скеровані для відновлення економіки європейських країн, котрі приєдналися до Організації європейського економічного співробітництва. І нині на найвищих рівнях лідерів провідних країн світу вже анонсовано, що в Україні після перемоги буде запроваджена програма економічної допомоги. Ця допомога буде націлена на відновлення інфраструктури, підвищення продуктивності, стимулювання економічного зростання і сприяння розвитку торгівлі, підвищення рівня життя і зміцнення економічних, соціальних і політичних структур країни. План Маршалла тоді запровадили для всіх галузей, тому треба усвідомлювати, що і цього разу всі ресурси будуть направлені на всі галузі, зокрема, й на виноградарську і виноробну. Це має утвердити розуміння, що для участі у фінансових програмах, які будуть запропоновані Україні, галузі мають об’єднано, виразно та чітко заявляти про себе.
Компанія Vinos de La luz презентувала під час IV Міжнародної Благодійної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» свої вина на окремому стенді.
Звертаючись до учасників конференції, Рікардо Ф. Нуньєс закликав усвідомити, що галузь буде почута лише за умови єдності виробників. Виноградарськовиноробна галузь буде частиною відродження країни, і вона повинна мати голос, який озвучить потребу у відновленні.
Vinos de La luz – сімейний бренд, в якому з покоління в покоління передають виноробні традиції і розширюють виробництво по всьому світу. Виноробні традиції сім’ї Фернандес Нуньєс сягають початку ХХ століття. До складу групи Vinos de La Luz сьогодні входить кілька виноробних господарств, які під власною маркою випускають якісні вина в кращих виноробних регіонах Старого і Нового Світу: в Іспанії, Італії, Аргентині і США.
– Має бути досягнута ефективна співпраця між виноградарями та виробниками вина, щоб з’ясувати збитки, завдані війною, оскільки вони і визначатимуть розміри відшкодувань, – зауважив Рікардо Ф. Нуньєс.
Завдяки спільним зусиллям великої команди цьогоріч Україна відновила членство в Міжнародній організації виноградарства і виноробства – OIV, що дає право Україні просити цю організацію про супровід у пошуку допомоги для відбудови. Ця впливова організація надасть підтримку українським виноградарям і виноробам, щоб вимагати покриття збитків. Найважливіше – мати чітку інформацію про збитки, щоб покрити їх.
– Але в будь-якому випадку вам потрібен буде орган, який презентуватиме Україну на міжнародній арені. Це може бути Національна Рада з питань відновлення виноградарсько-виноробної галузі. Її можуть сформувати українські та закордонні експерти з незаплямованою репутацією, з досвідом роботи в цих галузях, а також у сферах економіки та законодавства. Вони будуть озвучувати проблеми в галузях для міжнародних партнерів. Ці представники не повинні мати конфлікту інтересів. Вони мають присягнути поважати етичний кодекс. Це не повинен бути бізнес – це має бути докладення зусиль для історичного відновлення, – запропонував Рікардо Ф. Нуньєс.
Рікардо Ф. Нуньєс впевнений, що українські виноградарі та винороби нині знаходяться на шляху бурхливого розвитку і націлені на прогрес. І саме тому Україна досить скоро може стати вагомим і впливовим гравцем на винному ринку світу. Виробники українських вин уже беруть участь у міжнародних конкурсах, які визнані у всьому світі. І важливо не лише те, що українські вина отримують призові місця, а й те, що виробники українських вин повірили в свої вина, заявляють про себе на таких конкурсах, де змагаються кращі з кращих.
– На цій конференції була презентація французької компанії BUCHER Vaslin, яка розробляє технології для виробництва вина. Ви знаєте, в мене все це обладнання є на моїх виноробнях в Іспанії та Аргентині. Так, це дуже дороговартісне обладнання, але його якість безсумнівна і перевірена роками, – поділився досвідом Рікардо Ф. Нуньєс. – Розумію, що в українських виробників вина сьогодні немає можливостей для таких фінансових вкладень, але є спосіб, завдяки якому ви можете придбати це обладнання, – за допомогою інвестицій від інших країн.
І ще одне. В Україні неймовірно талановиті люди, які з пристрастю розвивають виноградарсько-виноробну галузь. Для ефективного і швидкого її просування потрібно ще більше об’єднуватися.
– Єднайтеся, працюйте, шукайте нове бачення розвитку, прислухайтесь до експертів, створюйте команди, готуйтеся і, головне, – будьте готові презентувати і потім втілювати свій план відновлення, план дій після перемоги, – з оптимізмом підсумував свій виступ Рікардо Ф. Нуньєс.
Більше матеріалів читайте в журналі “Напої. Технології та Інновації”, який незабаром можна буде завантажити безкоштовно.
Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Читайте також:
Як у Шампані і ще краще. Завдяки сучасному обладнанню продукція виноробів з Одещини успішно конкурує на українському ринку
Новий бренд бочок для витримування вина – TN Coopers. Чилійська якість та неповторність