Новий бренд бочок для витримування вина – TN Coopers. Чилійська якість та неповторність

 Новий бренд бочок для витримування вина – TN Coopers. Чилійська якість та неповторність

У якості вина важливу роль відіграє бочка, в якій його витримують. Чилійська компанія Toneleria Nacional завжди впроваджувала революційні ідеї та нові технології в цій сфері, у якій, з огляду на традиції, роками лиш випалювали бочки вогнем. Які особливості бочок та альтернативної продукції чилійського виробництва – читайте далі.

Компанія з моменту свого заснування сфокусована на розвитку й дослідженнях у сфері дуба та іноваційних і революційних формах союзу дерева та вина. Значну частину ресурсів компанія витрачає на сертифікацію сировини, контроль якості та постійні технічні консультації клієнтів. Це одна з провідних компаній у цьому секторі, яка має повний асортимент продукції. З продукцією Toneleria Nacional працюють на 5 континентах в основних виноробних регіонах світу. Центри розподілу компанії є в К’янті (Італії), в Мендозі (Аргентина), в Сономі (Каліфорнія) та Кейптауні (ПАР). Головний офіс розташований у Чилі.

У виробництві деревини для виноробства завжди важливою була якість танінів. Нові технології дозволяють керувати цими характеристиками за допомогою сушіння та обсмаження деревини. Кліматичні умови в Чилі, для яких характерна невелика кількість дощів та наявність чистої джерельної води, завжди змушували Toneleria Nacional ставитись раціонально, з науковим підходом до процесу заготівлі деревини для бочок. Цей підхід змусив ретельно вивчити явища, які відбуваються у процесі витримки дерева. Компанія акцентує на важливості чергування фаз зрошення та сушіння сировини для вимивання та видалення всіх непотрібних речовин. Також важливо вивчити біохімічні та фізичні процеси, що відбуваються протягом циклу. Упродовж 24–48 місяців, доки сировина перебуває в парку, процес контролює метеорологічна станція, щоб досягти ідеального балансу перед тим, як почати виробництво.

ТЕХНОЛОГІЯ CONVECTION TOASTING

Впродовж тривалого часу компанія працювала за ексклюзивною технологією виготовлення деревини. У 2005 році Toneleria Nacional запатентувала цю технологію конвекції для виробництва бочок.

«Конвекція» передбачає контрольоване використання однорідного потоку гарячого повітря протягом контрольованого періоду часу, що генерує низку фізико-хімічних показників на сполуки деревини (целюлози, геміцелюлози, лігніни та інші) на їх фенольні похідні та на прекурсори аромату.

Основна відмінність від прямого обсмаження полягає в тому, що цей процес контролює ексклюзивне програмне забезпечення. Це дозволяє отримати передбачуваний результат щодо ароматичних та смакових властивостей. Крім того, на відміну від традиційного методу, можна отримати надзвичайно глибоке проникнення обсмаження без ризику карбонізації чи забруднення.

Програмне забезпечення дозволяє маніпулювати кривими температури та часу за бажанням. Це гарантує особливу деградацію матеріалу, що забезпечує максимальний ароматичний та смаковий потенціал органолептичних компонентів.

Повний контроль процесу та запатентована технологія конвекції, дозволили створити унікальні органолептичні профілі продукту з чіткими та сталими характеристиками.

У пошуках виняткової елегантності з’явилась лінія AQUA – остання інновація, впроваджена у виробництво. Система спеціально розроблена для видалення таніну, що лишається на поверхні деревини після обсмаження. Промиваючи бочки та клепку при контрольованій температурі та тиску перед обсмажуванням, зменшуємо вміст дубильних речовин, особливо гірких та терпких танінів. У результаті отримуємо більш тонкі та елегантні вина з вираженими фруктовими та сортовими нотами.

ПРОДУКЦІЯ TN COOPERS

Бочки

Бочка відіграє важливу роль у стилі кожного вина. У TN Coopers якість деревини, підготовка та обсмаження мудро збалансовані та дібрані відповідно до бажаного кінцевого результату. Майстри-бондарі піклуються про кожну деталь, поважаючи традиції та вимоги сертифікації ISO 9001: 2015. Розмір бочки – від 225 до 500 л. Бочки виготовляють із французького, американського, європейського дуба та акації. Вони всі сертифіковані PEFC.

Є різні комбінації бочок. Merrandier Selection передбачає три типи дуба в одній бочці, беручи найкраще з кожного з них. У Premier Selection якісний європейський дуб поєднується із французьким, завдяки чому значно знижується ціна на бочки без істотної зміни стилю. Також є бочки для бродіння зі спеціальними аксесуарами для легкого використання на цьому етапі виробництва.

Бочку можна обрати з чотирьох різних лінійок: традиційна (на вогні), конвекція, довга конвекція та спеціальна.

У традиційній лінійці, що передбачає випалювання на вогні, є нововведення. Традиційному випалюванню передує витримування бочки в паровій камері при температурі +100 °C впродовж приблизно 45 хв. Завдяки цьому ширше відкриваються пори, глибше проникає випалювання та знижується ризик карбонізації. Процес обпалення триває приблизно 60 хвилин із змінною температурою, залежно від необхідного ступеня обпалення.

Характеристиками цієї лінійки є більш виражені таніни, делікатне обпалювання та аромати деревини.

Лінійка «Конвекція» – це «базова версія» обпалювання потоком гарячого повітря з усіма перерахованими вище перевагами. Час обпалювання – приблизно 120 хв. із комп’ютерним керуванням змін. Це важливо, тому що деякі сполуки деревини термолабільні і розкладаються залежно від часу обпалювання. Яскравим прикладом є Whiskey Lactone з типовими кокосовими нотами американського дуба. Завдяки тривалій підготовці та подовженому обсмаженню ці небажані нотки поступово згасають. Американський дуб від TN Coopers – один з найелегантніших на ринку.

Характеристиками лінійки «Конвекція» є збереження фруктів, структури та ніжних танінів, що зменшуються зі збільшенням обпалювання.

Лійка «Довга Конвекція» – це практично «Конвекція», але більш тривала за часом. Процес може тривати до 4 годин із деградацією матеріалів, неможливих при традиційному обпаленні.

Характеристиками лінійки «Довга Конвекція» є дуже ніжні таніни, складність, солодкість, елегантність, м’якість у смаку та легкі ноти обпалення, що підсилюються при підвищеному рівні обпалення.

Для продукції лінійки Specialties були вивчені ексклюзивні криві випалювання тривалістю до 6 годин, які дають унікальний продукт, що поєднує різні сутності та есенції деревини.

Barriques Fresh – французький дуб, який випалюють при дуже низькій температурі, що дає практично непомітні тони обпалювання для внесення свіжості та фруктових відтінків. Під час виготовлення бочок La Grace американський дуб із обраних лісів випалюють 6 годин при низьких температурах, що дає приємні солодкі ноти та натуральну ваніль. Бочки The Revolution з американського дуба, з вибухом ароматів, інтенсивних у всіх формах, особливо в смаку. Бочки The Elevation – із французького дуба. Це найінтенсивніший дуб для аромату та смаку.

АЛЬТЕРНАТИВА: ORIGIN BY TN COOPERS

Toneleria Nacional – перша компанія, яка почала виробляти альтернативну продукцію на промисловому рівні 25 років тому і, відповідно, має великий досвід роботи в цій сфері. З самого початку Toneleria Nacional зрозуміла важливість альтернативної продукції як збалансованого та незамінного продукту для винного світу.

Доступні вироби з французького та американського дуба, а також з акації, вишні та бука з Патагонії. Є три лінійки: Конвекція, Довга Конвекція та Спеціальна.

Деревина Toneleria Nacional добре підготовлена та обпалена конвекцією, має ефективну адсорбуючу здатність та суттєво допомагає очистити вина на стадії бродіння, усуваючи запахи трави, цвілі, наслідки від обробок на винограднику й покращуючи сортові та фруктові аромати вина. Деревина Toneleria Nacional дуже ефективна для надання структури та тіла вину, навіть для білого вина. Вона робить вина більш довговічними. Завдяки використанню деревини під час бродіння значно покращуються характеристики вин без додавання дубових нот.

Під час витримки деревина Toneleria Nacional є дієвим інструментом для надання якісних третинних ароматів винам усіх цінових категорій. Працюючи з клепкою (Staves), можна отримати вина, які важко відрізнити від вин, витриманих в бочці.

Найпростіша продукція у використанні та з погляду співвідношення ціни і якості – кубики Viniblock. Їхня кількість та час витримки варіюється, залежно від бажаного результату.

Клепку (Staves) та кубики (Viniblock) в малих дозах (0,5–1 г/л) протягом короткого часу (менше як тиждень) використовують для корекції та стабілізації вина перед розливом. Для відпрацьованих, але гігієнічно чистих бочок є чудове рішення – Zigzag та Mini Zigzag.

Завдяки досвіду та протоколам консультантів компанії, а також продукції Lallemand та Toneleria Nacional, можна створювати чудові вина.

www.lallemandwine.com

Більше матеріалів читайте в журналі “Напої. Технології та Інновації” №4-5 (2022), який можна  завантажити безкоштовно.

Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Читайте також:
Навіть калинове!.. На Закарпатті виготовляють оригінальні плодово-ягідні вина Hoban Wine
Технології Bucher Vaslin – еволюція у світі вина

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті