Продукція з географічним зазначенням продається на 15% дорожче
В Європейському Союзі ринок продуктів із географічним зазначенням надзвичайно цікавий для споживачів. Різниця між ціною на харчовий продукт із географічним зазначенням і звичайний становить не менше 15%.
Про це розповіла Юлія Прохода, експерт проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».
«Географічні зазначення показують певний зв`язок із місцевістю та видатними специфічними характеристиками продукту. Мед цілком заслуговує бути в першій черзі продуктів, адже український мед — це якість і особливість», — вважає експерт.
Вона додає, що проект займається вирізненням та захистом як географічних зазначень в Україні, так і можливістю набуття для них правової охорони в ЄС.
«Також ми займаємося просуванням в Україні системи традиційних гарантованих особливостей, тобто вирізненням і захистом традиційних продуктів, які виробляються в Україні та характерні для українського виробника. Тобто всі українські меди з добавками, пилок, медові напої можуть бути саме таким продуктом і отримувати на ринку переваги», — пояснює Юлія Прохода.
За її словами, географічні зазначення є колективною власністю, в яку вкладаються всі учасники ринку. Наразі завершується робота над реєстрацією географічного зазначення «Мед Закарпатття».
«Нашим виробникам потрібно зосередитись на розвитку бренду і впізнаваності певного продукту», — зауважує експерт.