Попит на українську лохину зростає швидше за виробництво

 Попит на українську лохину зростає швидше за виробництво

Ринку лохини в Україні не загрожує обвал ціни. Попит на українську лохину зростає швидше, ніж її виробництво, хоча площі під цією ягодою в країні в останні роки суттєво зросли. Про це розповів Тарас Баштанник, керівник ТЗОВ «Українська ягода», пише «Інфо-Шувар».

Він відмітив, що на відміну від ринку суниці садової та малини, у виробників лохини відсутній головний конкурент — населення, яке вирощує великі обсяги ягоди і не рахує собівартості.

«Сьогодні лохиною зацікавилось багато бізнесменів, але серед них дуже багато так званих “ситуативних” виробників, які інвестують у виробничі проекти без досконалого вивчення технологічних моментів, таких як підготовка ґрунту та підбір певних сортів і це негативно впливає на якість ягоди», — зауважив експерт.

На думку Баштанника, такі проекти приречені, тому що бізнес з вирощування лохини передбачає експорт, а експортувати неякісну лохину неможливо.

«Питання маркетингу лохини потрібно вирішувати ще на етапі виникнення ідеї про інвестицію в ягідний проект. Добре пропрацьований маркетинг нівелює одразу кілька серйозних проблем, притаманних ягідній галузі. Наприклад, для того щоб забезпечити себе робочими руками, треба платити працівникам стільки ж скільки платять поляки, а для цього потрібно продавати лохину дорого, принаймні, не дешевше, ніж ті ж самі поляки», — розповів Тарас Баштанник.

Також експерт зауважив, що сьогодні у виробництві лохини не існує альтернативи ручній праці. Механізовано збирати лохину можливо лише для переробки, така ягода відносно дешева. Дорого лохина продається на свіжому ринку, а таку ягоду в усьому світі збирають тільки руками.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар