Польські фермери збираються викорчувати плантації жимолості

 Польські фермери збираються викорчувати плантації жимолості

Польські фермери не знають куди продати жимолость і починають говорити про ліквідацію плантацій. Польща займає друге місце в світі за обсягом експорту малини і, мабуть, є європейським лідером (а то й світовим) по площах під жимолостю, пише east-fruit.com.

Саме жимолость розглядалася поляками, як альтернатива малині і лохині. Однак в цьому році, коли багато нових плантацій жимолості вступило в плодоношення, виявилося, що продавати її особливо нікуди. Місцеві споживачі, в абсолютній більшості, навіть не знають такого слова, а в Євросоюзі, як виявилося, жимолость не включена навіть в реєстр харчових продуктів. Відповідно, продати жимолость в організованому роздрібніми партіями практично неможливо.

Є ще одна проблема — існуючі сорти жимолості не є високоврожайними. Тому її прибирання обходиться досить дорого. З огляду на це, фермери змушені намагатися продавати жимолость дорожче, ніж ту ж лохину. Тому зацікавити споживача таким важливим фактором, як приваблива ціна не виходить.

В результаті багато виробників жимолості в Польщі просто не знають, що робити з цією ягодою. Переробники також не знайомі з цим продуктом, і купувати його не готові, тому що не розуміють, куди вони зможуть продати готовий продукт. Деякі фермери вже прямо заявляють про можливість викорчування плантацій жимолості вже в наступному році.

В Україні, де жимолость також стає дуже популярною серед виробників, але залишається практично невідомою серед споживачів, фермери вже також починають зазнавати труднощів з реалізацією продукції. На полицях супермаркетів жимолость залежується і псується, що погіршує ситуацію з її популяризацією серед споживачів.

Вже очевидно, що ця ягода буде мати перспективи лише в тому випадку, якщо в її маркетинг будуть вкладені значні кошти. Адже зниження цін на лохину і малину в останні два роки вже привернуло увагу широкого кола споживачів до свіжих ягід. У 2017 році різко знизилися ціни і на черешню. Тому жимолості доведеться дуже нелегко в нерівній конкуренції з цими, вже досить відомими і трендовими ягодами.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар