Польські фермери відмовляються збирати ягоди через дешевий імпорт з України

 Польські фермери відмовляються збирати ягоди через дешевий імпорт з України

Польські плантатори ягід (передусім малини й полуниці) закликають не збирати врожай, тим самим протестуючи проти дуже низьких закупівельних цін. Низькі закупівельні ціни — це результатом кількох чинників, передусім збільшення імпорту фруктів з України. Про справу пише ukrpohliad.org.

«Політики, замість того, щоб якось допомогти, змагаються в перекладанні вини на політичних опонентів», — йдеться в повідомленні.

Три роки тому за кілограм малини на гуртових закупках фермерам давали 6 злотих, у минулому році — 4 злотих, у цьому — тільки 2 злотих. За словами аграріїв, нинішня ціна не покриє навіть витрат на вирощування і зарплату збирачам, яка як мінімум повинна становити 3,5 злотих за кілограм.

Дуже впали ціни також при скупці аґрусу і порічок. Цього року за кілограм аґрусу гуртовики дають фермерам по 40-60 ґрошів, коли ще рік тому було 2 злоті. Кілограм порічки нині гуртовики оцінюють у 70 грошів, а буде ще гірше — прогнозує один з фермерів з Люблинського воєводства.

За його словами, польські фермери нині не витримують конкуренції України.

«Там врожай порічок зараз вищий на 30%, ніж рік тому. Якщо порічки звідти вивозити до Польщі, то нам залишиться тільки заорати свої плантації», — говорить фермер

Ситуація дійсно стає складною для економіки деяких регіонів, особливо Люблинщини, частка якої в загальному польському секторі малини — 80%, а інших ягід і м’яких фруктів — 42%.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар