Польські фермери хочуть обмежити імпорт малини з України

 Польські фермери хочуть обмежити імпорт малини з України

 Польські фермери звернулися до профільних асоціацій та влади з проханням обмежити імпорт дешевої малини з України. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Середня ціна за кілограм малини у місті Красник, що у Люблінському воєводстві у Польщі опустилася до критичної позначки 2 zl (€0,47/кг).Ситуацію, що склалася фермери вже називають критичною для себе, насамперед, з економічної точки зору.

«Якщо ціна зберігатиметься на тому ж рівні, нам загрожує локальна економічна криза», — говорить староста міста Красник Анджей Маж.

Виробники та Асоціація польських садівників вже звертаються до уряду з проханням обмежити імпорт дешевої малини з України, яка вже згодом з’явиться на ринку Польщі, а також перевірити наявність змови серед польских переробних підприємств.

«Якщо б я раніше знав, що ціни на малину будуть настільки низькими, я б не вкладав кошти в її виробництво. Мені потрібно чимось забезпечувати сім`ю. А малина — це зараз моє єдине джерело доходів, точно так само, як і багатьох моїх колег», — розповідає фермер Кшиштоф Віртель.

Нагадаємо, що у 2017 р. середня ціна на малину в Польщі складала 3,5 zl/кг. Станом на 13 червня деякі фермери вже змушені розпродавати свою ягоду майже на 75% дешевше.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар