Підсумковий круглий стіл Асоціації «Укрсадпром»: як минуло обговорення важливих проблем садівничої галузі

 Підсумковий круглий стіл Асоціації «Укрсадпром»: як минуло обговорення важливих проблем садівничої галузі

1 грудня 2020 року відбувся круглий стіл Асоціації «Укрсадпром» на тему «Садівництво в контексті розвитку сільських територій. Підсумки садівничого сезону 2020 року. Державна підтримка галузей садівництва й переробки. Проблеми галузі та шляхи їх вирішення». Зустріч була організована в онлайн-режимі у платформі Zoom. Журналісти медіагрупи «Технології та Інновації» були присутні впродовж обговорення та дізналися актуальну інформацію, що  стосується сфери садівництва, з перших уст.

Круглий стіл для представників галузі садівництва та загальні збори членів Асоціації було заплановано провести у рамках міжнародної спеціалізованої виставки Fresh Business Expo (1-3 грудня 2020 року). У зв’язку з перенесенням виставки через карантинні обмеження Асоціація «Укрсадпром» разом із організаторами Fresh Business Expo провела круглий стіл у режимі Zoom-конференції.

Учасниками обговорення були власники й керівники садівничих господарств, представники виставкового проєкту Fresh Business Expo, а також представники владних структур та науковці. Круглий стіл був поділений на блоки, що стосуються різних аспектів садівничої галузі.

Захід відкрив вітальним словом голова Асоціації «Укрсадпром», Олександр МАТВІЄЦЬ, після якого виступив представник компанії «Місто мрії» (м. Київ) Юрій КОВАЛЕНКО. Він висловив жаль щодо неможливості проведення виставки Fresh Business Expo,зазначив, що сьогодні всі відчувають брак живого спілкування. Проте, за словами Юрія Коваленка, і в такій критичній ситуації слід зберігати оптимізм.

Упродовж круглого столу були порушені питання, що стосуються різних аспектів садівничої галузі. Ключова проблема обговорення – відсутність повноцінної державної підтримки. Михайло ФЕДИНЕЦЬ (ФГ «Надія Сад», Закарпатська обл.) зазначив, що треба усіма силами вимагати державних компенсацій для садівників. Адже таким чином вдасться розвивати галузь в майбутньому і протистояти погіршенню її стану. Василь КОЗАК, голова Наглядової Ради Асоціації «Укрсадпром», підтримав цю позицію та спрогнозував, що через коронавірус наступний рік буде ще важчим для садівників.

Свої думки щодо розвитку садівництва в умовах створення сільськогосподарських комунальних підприємств висловили Микола ГРИЩУК (КП «Добробут Захід», Івано-Франківська обл.) та Сергій ПИЛИПЧУК, голова Бугринської об’єднаної територіальної громади (Рівненська обл.). У КП «Добробут Захід» виграли обласний проєкт та висадили 6 тис. саджанців двохрічної лохини.  Бугринська територіальна громада виграла проєкт для органічного вирощування малини. Обидва спікери розповіли про шляхи розвитку садівництва в умовах створення комунальних підприємств.

Особлива увага була приділена органічному садівництву. З цього приводу Андрій БІЛИЙ, директор ФГ «Ніжинагроінвест» (Чернігівська обл.), зазначив, що виробництво органічної продукції сьогодні не є таким прибутковим, як цього хотілося б.

– Підприємства не заробляють на органічній продукції, яка має значно дорожчу ціну, ніж неорганічна. А українці не мають достатній рівень платоспроможності. Тому запит на органічну продукцію на внутрішньому ринку не великий, – зазначив Андрій Білий.

Підтримав таку позицію директор компанії «Долина Агро» (Івано-Франківська обл.) Віктор ДИТИНКО, який зазначив, що для сертифікації потрібно витратити дуже багато коштів. А дохід від реалізації продукції не великий.

Учасники круглого столу звернули увагу й на комплекс питань, що стосується технологічності галузі. Максим БОРТНИК, директор департаменту садівництва групи компаній «Вітагро» (Хмельницька обл.), зазначив, що майбутнє садівництва – за втіленням новітніх технологій та за експортом. Тому що коли продукція експортно орієнтована, це, за словами Максима Бортника, захищає садівників у питанні курсу гривні.

Ще одна важлива тема обговорення – агростахування. . Володимир ЮДІН, керівник компанії «АГРОС» (м. Київ), зазначив, що не слід очікувати виділення коштів на компенсацію наступного року, а той, хто хоче застрахувати свій урожай, повинен вкладати в це свої кошти. Також було зазначено, що урожаї страхують навіть у Північній Кореї та Бразилії. Тому українських фермерів треба переконувати зайнятися агрострахуванням.

Підсумував результати круглого столу Василь Козак. Він зазначив, що головне – згуртовано й цілеспрямовано відстоювати спільні інтереси. Тільки це допоможе досягнути поставленої мети.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар