Для майбутнього музею пива в Рівному вже зібрано пів тисячі експонатів

 Для майбутнього музею пива в Рівному вже зібрано пів тисячі експонатів

Пів тисячі експонатів для майбутнього музею пива в Рівному зібрав директор рівненського пивзаводу та ініціатор створення закладу Мар’ян Года. Суспільному він розповів, що речі збирав самостійно впродовж трьох років, а охочих закликає долучитись до наповнення експозицій.

Мар’ян Года власну колекцію пляшок тримає поки у своєму кабінеті. Всі ці вироби планує експонувати в майбутньому музеї пива та хмелярства в Рівному:

– Спочатку я збирав пляшки, які належали цьому пивзаводу. Тут є пляшка, якій понад сто років. Вона, мабуть, випущена в 1900, максимум — у 1909 році. Ці експонати повинні побачити відвідувачі.

Окрім пляшок з-під пива, у колекції є кухлі. Їх у Мар’яна Годи є понад 300. Також є бочки, лабораторне обладнання та архівні документи. Збирав цю колекцію Мар’ян Года впродовж трьох років. Поділився, що деякі речі викупив у інших колекціонерів:

– Сьогодні історична пляшка може коштувати 500-1000 гривень, кухлі купував переважно в Німеччині від 15 євро до 40-50 і вище. Це неправильно, коли ці експонати стоять в одному приміщенні, в мене в кабінеті, їх повинні бачити відвідувачі. 

Заснована пивоварня у Рівному орієнтовно в 40-х роках 19-го століття. У 20-му столітті вона стала найбільшим виробництвом пива на Волині, розповів Мар’ян Года. Перший директор рівненського пивзаводу, Герш Пісюк, жив у будинку на вулиці Петра Могили. Там і планують облаштувати Музей пива та хмелярства історичної Волині. Тут представлять історію пивоваріння не лише Рівного, а й Луцька, Вовковиїв, Семидубів, Кременця, Квасилова та Глинська.

– Зараз якраз період проєктування, становлення музею, працюють історики, спеціалісти, бо дуже хотілося, щоб цей музей був не класичним, як ми звикли бачити: стенди, експонати, документація. Хотілось би зробити його сучасним, інтерактивним, мультимедійним, з використанням 3D-технологій, щоб відвідувачі могли зайти й побачити ту атмосферу, яка була 100 чи більше років тому.

Наразі директор пивзаводу закликає охочих долучитися до наповнення експозицій музею. Точної дати відкриття Мар’ян Года поки не назвав, попередньо планують презентувати музей у 2024 році. Станом на вересень 2023-го для експозицій він зібрав пів тисячі експонатів.

Фото: Суспільне

Читайте також:
XI Благодійний Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв: як це було
«Волинський Бровар»: «Ми не конкуруємо з масовим пивом, а просто робимо свою справу»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті