Названо найбільш питущу країну Європи

 Названо найбільш питущу країну Європи

Найбільш питущою країною Європи є Литва. Про це свідчать дані ВООЗ, передає УНН з посиланням на DW.

Як наголошується в доповіді ВООЗ, в 2016 році показник споживання алкоголю в Литві становив 15 літрів спирту на людину. У зв`язку з цим, у 2018 році литовська влада оголосила пияцтву війну.

“З 1 січня в магазинах скоротився час продажу спиртного – в будні і суботу його можна купити лише з 10 ранку до 8 вечора, а по неділях – тільки до 15:00. В країні також повністю заборонили рекламу алкоголю, підняли акцизний податок, а також підвищили віковий бар`єр при покупці спиртного з 18 до 20 років”, – йдеться в повідомленні.

У той же час, критики “антиалкогольного пакету”, сумніваються в ефективності таких заходів. На їхню думку, подібні заборони поряд з підвищенням акцизів сприятимуть зростанню нелегального ринку алкоголю.

“Підвищення податків вже зараз призвело до того, що литовці закуповуються спиртним в сусідній Польщі – там можна придбати алкоголь, починаючи з 18 років, і за набагато нижчими цінами”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що вельми жорсткі обмеження діють і в сусідній Латвії: там алкоголь можна купити в магазині лише до 22:00, а розпивати спиртне в громадських місцях – суворо заборонено.

“Цікаво, що, наприклад, в Німеччині – одній з найбільш питущих країн в Європі, це зазвичай не забороняється: на вулиці можна спокійно перебувати з відкритою пляшкою пива. При цьому пити пиво, вино і шампанське тут можна вже з 16 років”, – йдеться в повідомленні.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар