Науковці закликають вирощувати виноград на півдні України

 Науковці закликають вирощувати виноград на півдні України

Раніше в Україні урожай винограду становив 1 млн т кожного року. Зараз же площі вирощування зменшились більш ніж у 8 разів, проте на півдні країни ці ягоди дуже перспективні, зазначає Uhbdp.org. Про це розповів доктор сільсько-господарських наук Іван Шевченко під час конференції «Малопоширені плодово-ягідні і горіхоплідні культури».

Він відмітив, що за останні 30 років середньорічна температура піднялася на 1,5 – 1,7 °С, в осінньо-зимовий період — на 2,3 – 2,5 °С. І опади збільшилися: в 1989 р. випало 284 мм, в 2010-му — 660 мм.

«Однак вологи не вистачає, тому що змінився розподіл опадів за порами року: найменше їх випадає в весняні та осінні періоди. В таких умовах найбільшу перспективу мають багаторічні насадження, коренева система яких розташована у великому, активному шарі ґрунту, де можна накопичити, зберігати і економно використовувати вологу. Такою культурою є виноград», — каже Іван Шевченко.

Ця ягідна культура добре акумулює опади. Найбільша кількість вологи зосереджується нижче рівня 50 см. Але іноді і цієї кількості не вистачає, тому важливо розробити механіку зрошення, визначити терміни поливу.

Спеціалісти радять обрати кишмишні сорти винограду без насіння. Цей вид користується великим попитом у вибагливого користувача. До того ж з цієї культури винограду можна виготовляти родзинки.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар