Науковці розробили прилад, який визначає стиглість фруктів

 Науковці розробили прилад, який визначає стиглість фруктів

Науковці винайшли технологію DA Meter, яка допомагає визначити оптимальну стадію зрілості фруктів. Про це повідомляє Traktorist.ua.

«Наш прилад використовується для оцінки вишневих партій по всій північній півкулі, що дозволяє операторам визначати твердість м`якоті та оцінювати термін зберігання неінвазивним способом. Тільки продукти, які є добрими, повинні доходити до споживачів. DA Meter допоможе досягти поставленої мети просто, недорого та ефективно», — пояснює розробник технології з TR Turoni Енріко Туроні.

Найефективнішим є використання DA Meter для кісточкових та розоцвітих (яблука, груші та ін.). Спектр використання DA Meter доволі широкий: з метою оптимізації обрізки дерев, отримання дуже однорідного продукту і, як наслідок, зменшення кількості етапів збирання, під час урожаю, щоб визначити найкращий момент збирання, у холодильниках, щоб знати стан дозрівання плодів, що зберігаються, для продавців, щоб купувати продукти у оптовиків на запланованому рівні дозрівання та щоб вибрати найбільш дозрілий продукт для продажу.

DA-Meter є перспективним інструментом як для практичних, так і для наукових застосувань, оскільки дозволяє стежити за дозріванням плодів на дереві, а також на одних і тих же фруктах.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар