Нардеп про намір ЄС боротися із нелегальним алкоголем в Україні: нам має бути соромно

 Нардеп про намір ЄС боротися із нелегальним алкоголем в Україні: нам має бути соромно

Заява Європейської комісії щодо контрафактних потоків алкоголю в ЄС з України – черговий репутаційний удар по іміджу держави. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат від фракції “Народний фронт” Роман Заставний.

“Щодо заяви Єврокомісії, це, щонайменше, тривожний сигнал. А загалом – це сором для України. На сьогодні негативних моментів, які пов`язані з Україною, і які обговорюються у ЄС, чимало. Дуже прикро, що до всього додається проблема нелегального алкоголю, яка вийшла далеко за межі держави. Адже якість алкогольної продукції, яка офіційно виробляється в Україні, достатньо висока. І вона може бути конкурентною на європейському рівні за однієї умови – якщо ми не будемо породжувати новини, у яких український алкогольний ринок представлений як контрафактний. Це – перешкода для виробників офіційної алкогольної продукції, це – псування іміджу самої держави”, – заявив нардеп.

Тінізація алкогольного ринку України досягла загрозливих масштабів. Один зі шляхів вирішення проблеми – запровадження електронної акцизної марки, переконаний Заставний.

“Дуже прикро, що за останніх чотири роки у напрямку боротьби із контрафактом було зроблено дуже мало. У 2014 році тодішній Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціював запровадження електронних акцизних марок, які могли б значною мірою вирішити проблему. Якби ініціатива була втілена у життя – вона дала б можливість кожному громадянину здійснити контроль купованої продукції самостійно. Але, на превеликий жаль, електронна акцизна марка так і не була впроваджена, а кількість контрафактної продукції зростає із кожним днем”, – заявив нардеп.

Нагадаємо, у квітні Європейська Комісія заявила про старт масштабної кампанії щодо боротьби з контрафактним алкоголем в країнах-партнерах ЄС. Зокрема, йшлося і про Україну. Європейці побоюються, що нелегальний алкоголь з нашої країни наповнить європейські країни.

У заяві ЄК зазначається, що український ринок нелегальної алкогольної продукції визнаний найбільшим в Європі, він сягає 60% і виводить з бюджетів близько 360 млн євро.

З метою боротьби з українським контрафактом, ЄК планує офіційно опублікувати список виробників і продавців контрафакту вже цього року і регулярно його оновлювати. Вітчизняні виробники алкоголю заявили про готовність підтримати ініціативу ЄК.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар