На сході України запрацює європейська програма фінансування малих і середніх підприємств

 На сході України запрацює європейська програма фінансування малих і середніх підприємств

Найближчим часом на сході України почне працювати програма фінансування інвестиційних проєктів малих і середніх підприємств, у рамках якої фермери зможуть отримати кредит до пів мільйона доларів, а компенсація становитиме 50% тіла кредиту. Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла директор Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу Лариса Бичкова.

За її словами, кошти будуть залучені з Європейського Союзу через німецький банк KFW, а в Україні програма реалізовуватиметься через Ощадбанк та Укргазбанк.

— Міжнародні організації – USAID, ПРООН, Червоний Хрест, ФАО й інші реалізують на території Луганської області, яка підконтрольна Україні, чимало програм з підтримки фермерів і домогосподарств. Однак усе це швидше можна назвати латанням дірок, оскільки міжнародні інституції практично не розглядають масштабних проєктів і не готові до довгострокових інвестицій, — зазначила Лариса Бичкова.

Вона також повідомила, що зазвичай такі програми мають вузьке направлення, наприклад, на розвиток ягідництва чи овочівництва, придбання обладнання для перероблювання та сільгосптехніки. При цьому учасникам програм надають невеликі суми – від $1 тис. до $10 тис. залежно від того, хто та на які цілі бере кредит.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар