На Одещині обговорили сучасні проблеми виноградарства та виноробства на шляху вступу України до Європейського Союзу в умовах воєнного стану

 На Одещині обговорили сучасні проблеми виноградарства та виноробства на шляху вступу України до Європейського Союзу в умовах воєнного стану

6 березня 2023 року в Одеському державному аграрному університеті відбувся круглий стіл Комітету з питань аграрної та земельної політики на тему: «Сучасні проблеми виноградарства та виноробства Одеської області на шляху вступу України до Європейського Союзу в умовах воєнного стану». Про це повідомляє пресцентр Верховної Ради України.

Учасники круглого столу обговорили основні проблеми розвитку виноградарства та виноробства Півдня України в умовах воєнного стану та необхідність внесення змін до законодавчих та нормативно-правових актів з метою адаптації вимог Європейського Союзу в цій галузі.

Зокрема, учасники прийшли до висновку, що особливу увагу необхідно приділити запровадженню виноградарсько-виноробного реєстру для забезпечування простежуваності виноградарства та виноробства, державної Програми створення системи контролю якості виноградарсько-виноробної продовольчої продукції незалежними державними лабораторіями як єдиного запобіжного заходу у боротьбі з фальсифікацією за принципами ЄС, практики ЄС щодо здійснення захисних заходів – повернення ввізного мита на імпортовані вина та виноматеріали, визначенню «вина виноградного натурального столового» харчовим продуктом, нарощуванню експорту виноробної продукції, перспективі розвитку малого виноробства в Україні тощо.

Окремо учасники заходу звернули увагу, що запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі може негативно позначитися на виробничій діяльності виноградарських та виноробних підприємств. Адже у разі прийняття відповідних законодавчих ініціатив (законопроекти реєстр. №8286 та 8287), виноробні підприємства, зокрема крафтові, будуть змушені встановити вартісне обладнання, що може призвести до зупинки таких підприємств та однозначно не сприятиме їх розвитку.

Круглий стіл було проведено в рамках підготовки до комітетських слухань на тему: «Актуальні питання виноградарства та виноробства в Україні на шляху до євроінтеграції».

Читайте також:
Технологія 2-х кратного збільшення врожаю винограду
У якому стані перебувають виноградні насадження України

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті