На Херсонщині зібрали перший врожай хурми

 На Херсонщині зібрали перший врожай хурми

Глобальні зміни клімату дозволяють садівникам Херсонської області успішно вирощувати такі примхливі культури як хурма, кизил, інжир та гранат. Деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями цих екзотів. Про це йдеться у повідомленні на сайті Херсонського державного аграрного університету (ХДАУ).

Так, щедрий урожай хурми у цьому році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету ХДАУ.

«Хурма — досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, і не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже в кінці жовтня — на початку листопада», — ділиться Іван Мринський.

Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже хороші. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, і вони будуть успішно плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.

«На сьогоднішній день на колекційній ділянці ХДАУ вже росте зизифус, а хурму будемо висаджувати. Робити це можна і восени, і навесні. Єдине — якщо восени садити гранат і інжир, то на зиму їх потрібно вкривати, тому що морози до мінус 20°С градусів вони можуть не витримати», — додає фахівець.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар