Mova brewing co.: Український погляд на світові сорти пива

 Mova brewing co.: Український погляд на світові сорти пива

Проєкт MOVA почав свою історію у 2017 році. Спочатку MOVA Brewing co. працювала на контрактних умовах та варила близько 10 сортів пива щомісяця в різних куточках України. З них у лінійці було 8 постійних і 2 сезонних сорти. Вже у 2018 стало відомо, що молоді, але вже відомі загалу пивовари з Дніпра, будують власну пивоварню. Про старт нового пивзаводу і формування сучасної пивної культури журналісти проєкту Beer.Technologies & Innovations розпитали співзасновника MOVA Brewing co. Бориса Гільдіна під час презентації проєкту Beer Inside: Пивна мапа України у Харкові, частиною якою стала пивоварня.

Коли ти вперше збираєш обладнання, у голові ти тримаєш думку, що все повинно бути ідеальним. Ти хочеш зібрати найкрутішу і найнадійнішу «тачку», з якою будеш линути до пивних світів. З таким запитом ми почали знайомитись із кращими представниками у цій справі. Ми детально вивчали німецьке, чеське, австрійське та українське обладнання. Двічі відвідували німецьку виставку Brau Beviale, аби особисто потиснути руку кожному, з ким потенційно можемо будувати наш проєкт. Однією з таких компаній стала TECHNOEXPORT. Нас значною мірою підкупило те, що, окрім лінійки пивного обладнання, вони ще виготовляють фармацевтичну техніку. А це, як відомо, – вищий пілотаж. У нашій справі чистота, якість та налагодженість відіграють таку ж важливу роль, як і в фармацевтичному секторі, – розповідає директор пивоварні Борис Гільдін.

Читайте також:
Андрій ФРОЛОВ: «Дії українських пивоварів та найпотужніша міжнародна підтримка дозволили пиву стати найвпливовішим напоєм у світі»

Серце пивоварні – двотоний, чотирипосудний варильний порядок із парком ЦКТ, орієнтованим на об’єм близько 40-50 тонн на місяць.

У вересні 2020 року ми почали встановлювати все обладнання. Нам допомогла бригада з Чехії – це спеціалісти, які монтують броварні по всьому світу: від Європи до Замбії.  Ми робили монтаж у два етапи. Перший етап був досить напружений. Коли ми побачили 38 тонн сталі, які лежать на боці, ми не могли собі уявити як поставити їх у вертикальне положення. Ми не могли зрозуміти, чи вистачає нам висоти стелі, чи врахували ми правильно планування приміщення, чи прорахували всі аспекти. Але вже на другій зустрічі монтаж був виконаний повністю. Все блищало і було готове до тестової варки. У січні ми прогнали так звану «брудну» варку і зрозуміли, що все працює, як ми і планували 3 роки тому.

Пиво Mova – яке воно?

Перші варки відбулись у січні 2021 року. Спочатку, за допомогою нового обладнання, ми вирішили відварити найскладніші, класичні сорти. Вони не пробачають помилок і одразу могли б виказати це. Першим зваренним пивом став Lager. Ми мріяли про нього! Стабільний, хрусткий і чистий Lager. Сказати, що нам вдалося – нічого не сказати. Вже через декілька місяців ми отримали нагороду і відзнаку якості за крутий Lager. Наступним хітом став наш Open Pilsner. Тоді ми варили його вперше під пильним наглядом спеца у своїй справі – Яном Жишкою. Ян –шанований майстер у варінні Lager по всьому світу, тому його думка та досвід були дуже цінними. Ми мріяли зробити наш Open Pilsner максимально правильно. Дотримуючись канонів, ми звернулись до витоків традиційного пивоваріння і зробили відкриту ванну, де пиво набуває свого смаку. Навіть у саму назву ми “закодували” метод, завдяки якому створюється напій. Зараз, дивлячись на те, як Open Pilsner розлітається по барах, ми сміливо можемо сказати, що Pilsner у нас вдався. Варили ми щодня, бо, крім наших експериментів, потрібно було наварювати постійні сорти: Stout, Porter, Pale Ale, IPA, Witbier – ті, з яких ми стартували і давно продавали. Нове обладнання швидко допомогло нам відточити їх смаки до ідеалу. – коментує Борис Гільдін

Для свого пива MOVA використовує базовий український солод від компанії «Бел-Гер».

Ми довго шукали саме якісний український солод, із яким ми б змогли створити продукт так, як ми його бачимо. Нам ідеально підходить солод від «Бел-Гер», адже він завжди стабільної якості. Навіть чеський спеціаліст, що допомагав нам запускати пивоварню, не очікував, що в Україні може бути такий гарний солод, – розповідає директор заводу.

Як споміжний солод, броварня використовує німецький Weyermann і бельгійський Castle Malting. Хміль використовують чеський, німецький, американський та австрійський, а дріжджі – французької компанії Fermentis.

MOVA виробляє нефільтроване й непастеризоване пиво.

MOVA – це натуральний і високоякісний продукт. Для стабільності ми використовуємо сепаратор. Цей прилад відокремлює дріжджі та маси зайвого білка від пива. Але це лише частина справи. Також важливо використовувати якісну сировину та проводити її контроль на етапах входу і пивоваріння. У цьому нам допомагає сучасна та акредитована лабораторія на базі нашої пивоварні. Лабораторія надає нам інформацію про продукт впродовж усього процесу створення пива. Тому наш продукт може стояти на полицях рік і залишається свіжим та смачним, як у день розливу, – ділиться Борис Гільдін. 

Сьогодні пиво MOVA можна знайти практично по всій Україні. Пиво реалізують у пляшках та кегах. Зі слів Бориса Гільдіна, на пивоварні чітко розуміли, що їм необхідна лінія розливу в пляшку. Засновники обрали компанію PALI s.r.o., котра спеціалізується виключно на лініях розливу у пляшку. Після цього встановили лінію розливу у кеги від виробника пивного обладнання PACOVSKÉ STROJÍRNY.

Читайте також:
Театр пива «Правда»: нові благодійні проєкти для підтримки України

Про що розповідає MOVA?

MOVA – це набагато більше, ніж просто сучасна пивоварня. Це про нову комунікацію, знайомство з історією та традиціями пивоварень, розвиток культури споживання та образ напою. Саме з такою метою щороку команда MOVA організовує фестиваль «Craft Культура». Тут всі охочі можуть зануритись у світ пива, взяти участь в інтерактивному лекторії, спробувати нові смаки пива та дізнатись про неочікувані поєднання пива з різними продуктами. Крім цього, поціновувачі пива мають можливість поспілкуватися з представниками броварень, сомельє та дистриб’юторами з різних куточків України. Ми створили затишний формат, де всі охочі можуть дізнатись про цікавинки від засновників броварень та знайти щось нове у пиві. 

За весь час свого існування пивоварня MOVA знайшла друзів у багатьох містах України. Наприклад у Дніпрі спробувати пиво бренду можна в таких закладах, як  «Кеды искусствоведа», «Хмільний», «Паб Три Ноги», у мережі ресторанів VarFamily та інших закладах Дніпра.

Не просто так ми називаємося MOVA. Ми обожнюємо історії, розмови, плітки та теревеньки. Для нас важливо робити продукт, який буде цьому не заважати, а навпаки – сприяти комунікації людей у кращі моменти життя. Ми вважаємо, що в нас гарно виходить донести цю думку та розповісти, що пиво може бути різним. Не просто одноликим, як на полицях супермаркету, – коментує Борис Гільдін.

Більше читайте у журналі  Beer.Technologies & InnovationsБезкоштовно завантажити журнал можна тут.

Аби придбати друковані випуски журналів, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: 
Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Все буде Україна!

Читайте також:
Звідки в пиві бульбашки?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті