Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
Міжнародна благодійна конференція для виноградарів та виноробів відбулася в Ужгороді 15–16 грудня
15-16 грудня 2022 року в Ужгороді, у приміщенні Закарпатської обласної філармонії, зібралися всі поціновувачі якісного вина, виробники, представники закордонних компаній – всі, хто прагне розвивати галузь виноградарства і виноробства та піднімати авторитет України на світовій арені. Учасники заходу обговорили питання про ефективний догляд за виноградниками, сучасні технології у виноробстві та виготовленні коньяків, граппи, чачі та інших напоїв і продукції з винограду. В рамках конференції відбувся благодійний аукціон товарів і послуг для виноградарства і виноробства за підтримки Благодійного фонду «Сильні та Вільні», кошти з якого спрямовані на підтримку Збройних сил України, зокрема на придбання зимової амуніції та ліків.
Відкрив конференцію голова Закарпатської обласної державної адміністрації, за підтримки якої відбувся захід, Віктор МИКИТА, який зазначив, що Закарпаття, давній виноробний край, розвивається попри всі перешкоди. А першочергове завдання обласної ради він окреслив як максимальне сприяння розвитку галузі. Підтримав цю думку голова Закарпатської обласної ради Володимир ЧУБІРКО, який зазначив, що сьогодні Україна може виготовляти стільки ж винограду, як і зерна, та стати житницею винограду.
– Закарпаття стало виноробною визитівкою України. Не змінюється одне – наша віра в перемогу і в те, що Україна все подолає, і виноградарство та виноробство України буде успішно розвиватися і стане гідним складником економіки країни, – зазначила співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА.
Після відкриття конференції відбувся круглий стіл «Виноградарство і виноробство Закарпаття: реалії та перспективи». Модератором був голова ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» Олександр ГАРНОВДІЙ. У результаті обговорення учасники прийняли звернення до Верховної Ради України та до Кабінету міністрів України, у якому висловили свою позицію щодо законопроєкту «Про вино та інші продукти виноградарства та виноробства» та шляхи рішень дискусійних питань у ньому.
Підтримали конференцію винороби з Молдови. Так, спікерами були представник компанії AMPELOS-PLUS SRL Dmitry GAIDARLI, представник компанії ET CETERA WINE SR Ігор ЛУК’ЯНОВ. У форматі онлайн виступив доктор технічних наук, професор, директор із досліджень, розвитку та інновацій Purcari Wineries plc, власник виноробної компанії IM Les terres noires srl, ексдиректор Національного офісу винограду і вина Георгій АРПЕНТІН.
Почесним гостем став засновник групи компаній Vinos de La Luz, власник виноробних підприємств в Іспанії, Італії, Аргентині та США Рікардо НУНЬЄЗ, який розповів учасникам конференції про те, яким буде виноробство України після війни.
– Ви маєте усвідомити, що лише в єдності ви будете почуті і вас поважатимуть. Знаючи це, ви здобудете перемогу. Буде задіяно «План Маршалла», як це було зроблено після перемоги Європи в Другій світовій війні. Країни, на чиїх територіях проходили бойові дії, отримали цей «план». «План Маршалла» принесе допомогу, поповнить втрачені активи, надасть кредити для відновлення всієї країни. Вся виноградарсько-виноробна галузь буде частиною відновлення країни, і ця галузь повинна мати голос, який озвучить всіх представників, показуючи єдність і потребу у відновленні. Це означатиме, що потрібно буде подорослішати дуже швидко, залишити чвари позаду і всім приєднатися до однієї організації, яка представлятиме всю галузь перед світом у своїх запитах про допомогу. Має бути досягнуто консенсусу між виноградарями та виробниками вина, щоб знати збитки кожного, оскільки ці збитки визначатимуть розміри відшкодувань, – зазначив Рікардо Нуньєз під час виступу.
Також у програмі конференції були виступи виноробів-практиків, виноградарів, представників компаній, що виготовляють засоби захисту рослин тощо. Зокрема, це менеджер з технічної підтримки спеціальних культур та винограду компанії «Сингента», Головного Технологічного партнера конференції Дмитро ТИМОШЕНКО, консультант із садівництва та ягідництва компанії «Агрітема» Олександр БИКОВСЬКИЙ, директор з розвитку компанії «РОДОНІТ» Олег ДУБИНА, засновниця компанії «ВІН’С» Тетяна ШМАГЛЮЧЕНКО, директор садового центру «Північне виноградарство», асистент кафедри садівництва та виноградарства НУБіП України Вячеслав Оніщенко, представник компанії «ГЕА ВЕСТФАЛІЯ СЕПАРАТОР Україна» Юрій ВОЙТЮК, виноградар із Закарпаття Роман ГОБАН, кандидат сільськогосподарських наук, агроном компанії БТУ-ЦЕНТР Володимир СІЛЕНКО, директор ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААН України Ірина КОВАЛЬОВА, винороб, голова Спілки приватних виноградарів і виноробів Закарпаття Олександр КОВАЧ, директор ресторану «Комітат Унг. Винарня Ковача» Наталія ПИМЧЕНКО та ін.
На завершення конференції відбувся благодійний аукціон товарів і послуг від партнерів і учасників конференції на користь ЗСУ, який провела директорка Благодійного фонду «Сильні та Вільні» Тетяна СМІРНОВА. Лоти для аукціону надали компанії, що презентували під час заходу свої вина та послуги для виноградарства та виноробства: БТУ-ЦЕНТР, «ЄФТ Плюс», «Макіта Україна», «Шато Чизай», «Старий підвал», ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААН України, ET CETERA WINE SRL, Nota Bene, Muska Wine, Keys Wine, Роман Гобан, Василь Анталовський та інші. У результаті вдалося зібрати більше як 15 тис. грн. Проте цю суму подвоїв Рікардо Нуньєз, за що всі учасники конференції висловили йому вдячність за підтримку української армії.
Упродовж конференц-дня відбулася презентація вин та інших напоїв від українських виробників. Учасники конференції відкрили для себе нові якісні вина від виробників Закарпаття та інших куточків України.
Наступного дня, 16 грудня, відбувся бізнес-тур, у рамках якого учасники відвідали спочатку ОПГ Рацин І.П. «Ягоди Закарпаття», де вирощують столовий виноград у теплицях у міжряддях суниці садової. Представник компанії «Макіта Україна» провів майстер-клас із обрізки винограду за допомогою ранцевого акумуляторного секатора. Також відбувся візит на підприємство «Шато Чизай» із мальовничими навіть узимку виноградниками. Спочатку гості відвідали виноградники, де також відбувся майстер-клас від компанії «Mакіта Україна», а також виступив менеджер із технічної підтримки ЗЗР для спеціальних культур компанії «Сингента» Дмитро ТИМОШЕНКО. Тоді учасники бізнес-туру відвідали захопливу екскурсію в Музей історії й культури вина, виносховище. Відбулася й екскурсія виробництвом, декожен учасник бізнес-туру торкнувся технологічного процесу виготовлення вин, які здобувають високі нагороди на престижних міжнародних дегустаційних конкурсах. На завершення візиту відбулася дегустація вишуканих вин компанії.
Більше про результати конференції читайте в наступний новинах. Слідкуйте за оновленнями.
Читайте також:
У Японії почали продавати українське вино 1821
AltBier: новинки та робота під час війни