Macfrut 2019: у тренді – тепличне садівництво

 Macfrut 2019: у тренді – тепличне садівництво

8-10-ого травня в м. Ріміні (Італія) відбудеться 36-та щорічна міжнародна виставка-конференція Macfrut 2019. Цього разу топовою гарячою темою заходу буде тепличне садівництво.

Дійство буде проходити у виставковому центрі Greenhouse Technology Village, де зона тепличного садівництва прийматиме виробників технологій, матеріалів та техніки для садівництва, насіннєвих компаній і виробників саджанців. Саме в цій спеціалізованій секції, розташованій на південному вході, будуть презентовані інноваційні технології, які мають стати звичайними щоденними діями у веденні тепличного господарства.

За даними вчених, в 2050-ому році населення світу буде становити 10 млрд чоловік, що призведе до потреби у овочах та фруктах у кількості 3,5 млрд тонн, що на 900 млн тонн більше, ніж сьогодні. Основна частина населення зосередиться у великих містах-метрополітенах, тому агрокультури мають бути здатними генерувати більшу кількість врожаю завдяки інтенсивному вирощуванню. Цього можна досягнути лише через вирощування у «кліматоконтрольованому середовищі», що дозволить скоротити ризики від шкідливих патогенів та кліматичних змін. Ця тема і стала відправною точкою подвійної ініціативи, присвяченої садівничій революції Чезена-Фієра, яка буде представлена протягом міжнародної конференції Macfrut під назвою «Майбутнє тепличного фермерства та тепличне фермерство у майбутньому».

У зв’язку із цим, Macfrut також анонсував пропозицію – перетворити непрацюючі промислові об’єкти на центри передового досвіду садівничих інновацій. Наразі цей сектор переживає революцію, оскільки зараз стало можливим вирощування та виробництво продуктів високої якості на невеликих площах, без впливу кліматичних умов та із застосуванням енергозбереження.

У захищеному садівництві новітні технології відіграють значну роль в управлінні процесами вирощування. Теплиці, у яких температура, вологість, світло і живлення можуть контролюватися і регулюватися через фертигацію, стабільно набирають популярність. Плюси більш ефективного використання природних ресурсів, безумовно, видно: тепличне садівництво дозволяє оптимізувати кількість поливу та хімічних добрив та обмежити навколишній вплив до мінімуму, оскільки в теплицях потрібно значно менше засобів захисту рослин.

В рамках виставки 9-ого травня відбудеться міжнародна конференція, організована науковим кооперативом Сесілії Станджеліні відділу парникового садівництва Університету і досліджень Вагенінгена, темою якої стануть аналіз трендів європейського та світового ринку свіжої продукції, а також найсвіжіші тренди у технологіях виробництва. Головними спікерами конференції, які поділяться своїм досвідом, будуть Сінді ван Рійсвік, аналітик свіжої продукції в Rabobank (Нідерланди), Роберто Гарсія Торренте, директор Innovación Agroalimentaria Cajamar, Almeria (Іспанія), Паоло Баттістель, Ceres (Марокко та Східна Європа).

Саме їхні країни уже проінвестували у нові технології садівництва, такі як: вирощування за допомогою субстратів, системи NFT, плаваючі господарства, кліматичний контроль та штучне освітлення у теплицях тощо, що зробило їх лідируючими гравцями на світовому плодоовочевому ринку.

Окремим блоком буде проведений огляд сильних та слабких сторін садівничого сектору Італії, та продемонстровано переваги використання відновлюваних джерел енергії. Цю тему представлятимуть Стефанія де Паскале (Неапольський унівеситет), Джорджо Просдочімі Джіанквінто (Болонський університет) і Масімо Лучіні (Idromeccanica Lucchini), а далі пройде засідання круглого столу про те, що необхідно зробити для успішного майбутнього тепличного садівництва в Італії. У рамках виставки Macfrut 10-ого травня відбудеться зустріч на тему інновацій у вирощуванні столового винограду – Table Grape Meeting. Зі щорічним виробництвом близько мільйона тонн і площею виноградників 47,000 га, Італія є лідером у вирощуванні столового винограду в Європі, разом із Грецією та Іспанією. У фокусі дискусії будуть сортові інновації, починаючи з італійських програм розвитку, і включаючи міжнародні сорти, що на даний момент вирощуються в Італії, з переходом до впровадження нових сортів, які можуть змінити ринок. Наприклад, в Італії існує два головних регіони виробництва столового винограду – Апулія та Сицилія, що покривають 75% та 25% земельних площ відповідно. В той же час виробництво винограду без кісточок помітно зросло за останнє десятиліття настільки, що Апулія тепер заповняє ним 30-35% своєї площі під виноградниками.

Зустріч буде поділена на дві сесії: протягом першої деякі лідируючі гравці виноградного ринку Італії будуть обговорювати сортові інновації та ділитися своїм досвідом та точкою зору щодо бачення майбутнього; на другій же відбудеться круглий стіл із дискусією за участі європейських та міжнародних спікерів із країн-лідерів по виробництву та імпорту столового винограду. Для підтримки дебатів та дискусії і діалогу будуть демонструватися попередньо проведені відео-інтерв’ю із провідними італійськими виробниками.

Виставка-конференція Macfrut призначена для італійських та міжнародних виробників, байєрів, технологів та імпортерів. Участь безкоштовна, всі заходи виставки будуть одночасно перекладатися на англійську мову.

Більше інформації на сайті: www.macfrut.com
Контактні особи: Elena Vincenzi/Jessica Sabatini
International press office Macfrut c/o fruitecom
Телефон: +39-059-7863894

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар