Що означає вислів «Йдемо на каву» по кам’янець – подільському ?
Лохинове бренді та настоянки на дистилятах виготовляють у ФГ «Ягідна поляна»
У ФГ «Ягідна поляна», що у Вишгородському районі на Київщині, виготовляють лохинове бренді та настоянки на лохиновому дистиляті з додаванням інших ягід та фруктів. Левову частку продукції реалізують завдяки рекламі на сайті та в соціальних мережах. Також тут працюють у напрямку ягідного туризму і презентують гостям свої напої та іншу продукцію. Детальніше про ексклюзитвні напої розповів засновник ФГ «Ягідна поляна» Олександр ГОРБАТЮК в інтерв’ю журналу «Ягідник».
Лохинове вино стало першим експериментом. Наступним експериментом стало бренді.
– Бренді виготовляємо, зброджуючи лохину. Виробництво триває у три етапи. Спирт-сирець, отриманий на першому з них, згодом двічі переганяємо на мідному обладнанні. Зрештою виходить дистилят міцністю 74–76 %, який потім розбавляємо до 40–45 %. Майбутній бренді заливаємо до дубових діжок, де він вистоюється близько року, – ділиться Олександр Горбатюк.
Дивують також настоянки на дистилятах. Цей напій «розпочався» із вдалого експерименту, яким свого часу стала вишнева настоянка. Оскільки у фермерському господарстві є невеличка ділянка малини, то наступною зробили «Малинову лохину», що вдалася не менш смачною та ароматною. Настоянки виготовляють, додаючи до дистиляту з лохини інші ягоди та фрукти.
– Смаків справді багато: чого варта лише «Грейпфрутова лохина», яка, до слова, є однією з найпопулярніших настоянок. Процес «народження» настоянки з дистиляту триває близько 2 місяців. Однак ці напої наразі виготовляємо у відносно обмежених кількостях, – ділиться Олександр Горбатюк.
Читайте також:
Leleka Wines випускають ігристі вина методом Шарма-Мартінотті
Новий номер журналу «Напої. Технології та Інновації» можна завантажити безкоштовно