На Одещині фермер вирощує 6 українських сортів мигдалю

 На Одещині фермер вирощує 6 українських сортів мигдалю

В Одеській області фермер на площі 26 га вирощує мигдальний сад. Зараз там ростуть вже 6 сортів мигдалю.Про це розповів Володимир Балабан, агроном, який допомагає обслуговувати мигдалевий сад, передає agro-yug.com.ua.

«Дванадцять років тому разом з колегами ми посадили мигдаль на території в 26 га. Зараз там ростуть 6 сортів мигдалю. В середньому сад дає — в залежності від сорту і плода — 1−1,5 тонни в ядрі. Також я посадив окремо ще 3 га мигдального саду», — розповідає агроном.

За його словами, мигдаль невибаглива культура. У зв’язку з різко мінливими умовами клімату мигдаль отримав більш широке поширення — ареал. Це вже не тільки на Півдні Бессарабії, але вже і Закарпатті, Вінниці. Не тільки в Південно-Східній частині України.

Наразі в саду Володимира Балабана представлені тільки вітчизняні сорти, а ось восени він планує закласти два каліфорнійських сорти мигдалю, які дають 2 т ядра з гектара і вважаються одними з найбільш врожайних.

«Варто вирощувати таку культуру, вона невибаглива: вона посухостійка, жаростійка. За своїми властивостями вона відноситься до групи сукулентів і прирівнюється по жаростійкості до кактусів. Має великі шанси на життя і тривале, довголітнє існування», — додає фермер.

Зауважимо, що починаючи з третього року мигдаль вступає в плодоношення. Уже з 5 року — товарне плодоношення в виробничих масштабах. В цілому культура мигдалю дуже легка — трикратного обприскування в середньому за вегетацію вистачає, щоб уникнути від навали хвороб або шкідників.

«У нас не за горами той час, коли ми досягнемо великих висот на ринку вирощування мигдалю. Всі кліматичні умови цьому сприяють», — вважає Балабан. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар