Україна у 2018 стане третьою в світі за врожаєм грецьких горіхів

 Україна у 2018 стане третьою в світі за врожаєм грецьких горіхів

Україні планується суттєво збільшити площі горіхових садів, повідомляє Agroday.Ua.

Тільки в 2018 році буде висаджено 2,5 тис. га, з них 1,5 тис. га відведуть під волоський горіх, 890 га — під фундук, і 40 га засадять мигдалем.

Бажання зайнятися горіхівництвом виявляють багато воїнів АТО, які отримали земельні ділянки для господарювання. Також за вирощування горіхів беруться кооперативи, та окремі фермери з бажанням зміцнити свій бізнес.

Як пояснюють в Українській горіховій асоціації, свій внесок у розвиток галузі внесла бюджетна підтримка. У 2018 році уряд обіцяє компенсувати 80% вартості саджанців при закладанні нових садів. Також з лютого стартувала передача земель у власність об’єднаних територіальних громад, тобто розпоряджатися ділянками будуть на місцях.

Разом з тим, виробництво горіхів в Україні вже демонструє зростання. За рахунок сприятливих погодних умов і старту плодоношення садів, закладених в 2012-13 роках, урожай волоського горіха в 2018 році перевищить 134 тис. тонн. Цей показник виведе Україну на третє місце в світі після Китаю та США.

Роком раніше Україна з валовим збором у 85 тис. тонн стала лише п’ятою, пропустивши вперед Китай, США, Чилі та Іран. Причому зростання врожаю не зменшить вартість горіхів, вважають в асоціації. У сезон масового збуту (жовтень-листопад) горіх будуть продавати по 25-35 грн/кг, навесні ціни піднімуться до 50-55 грн.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар