Круглий стіл «Органічне садівництво та ягідництво»: що потрібно знати для успішного втілення ідеї в життя

 Круглий стіл «Органічне садівництво та ягідництво»: що потрібно знати для успішного втілення ідеї в життя
24 жовтня 2017 року в приміщенні Інституту агроекології і природокористування НААН України відбувся круглий стіл «Органічне садівництво та ягідництво», організатором якого виступила асоціація «УКРСАДПРОМ», партнерами – ТОВ «НВП «Ірігаційні системи», ТОВ «Філазоніт Україна», ТОВ «Ай-Ті Лінкс». Метою проведення заходу було визначення особливостей проходження сертифікації органічного виробництва плодово-ягідної продукції, особливостей закладення органічних садів, проведення моніторингу дотримання умов вирощування органічної продукції та перспектив розвитку органічного садівництва в Україні.

Як зазначив, відкриваючи захід, заступник голови Асоціації «УКРСАДПРОМ» Олександр Матвієць, проведення круглого столу ініціювали самі садівники, що розглядають можливість створення промислових органічних садів. Тому, за його словами, зустріч має стати першим кроком на шляху розвитку промислового органічного садівництва.

Під час заходу обговорювалися основні аспекти закладання органічних багаторічних насаджень. Активна дискусія, що розгорнулася між учасниками круглого столу, є свідченням зацікавленості виробників розвивати нішу органічного садівництва на промисловому рівні та брати відповідальність за вирощування якісної та екологічно чистої продукції. Зокрема особливу увагу було приділено наступним питанням:

  • сертифікація органічного виробництва (умови проходження сертифікації та контролю за дотриманням вимог до виробництва органічної продукції представив у своїй доповіді директор ТОВ «Органік Стандарт» Сергій Галашевський);
  • застосування препаратів для захисту та живлення рослин (виробники органічної продукції можуть використовувати лише ті препарати, що визначені відповідним реєстром. Порушення вимоги позбавляє господарство статусу виробника органічної продукції);
  • оцінка придатності земель для виробництва органічної продукції чи сировини на етапі проектування багаторічних насаджень;
  • вимоги до посадкового матеріалу;
  • контроль за дотриманням вимог органічного виробництва за допомогою сучасних IT-рішень.

Варто зазначити, що саме якість та безпечність садивного матеріалу стали однією із найбільш обговорюваних в рамках круглого столу проблем галузі. Так, українські розсадники не проводять дослідження на наявність хвороб посадкового матеріалу, через що існує значний ризик придбання інфікованого садивного матеріалу. У результаті, господарство буде нести збитки, оскільки витрачатимуться кошти на профілактичні заходи боротьби з хворобами, що будуть неефективними через інфікований посадковий матеріал, з іншого боку – такі насадження не даватимуть очікувану врожайність, яка до того ж буде знижуватися з року в рік.

Також в центрі обговорення було використання органічного садивного матеріалу. Про особливості його вирощування розповіла президент Академії органічного садівництва, представник Розсадника родини Лановенко (ТМ «Екогарден») Валентина Лановенко. Вона зазначила, що в розсаднику застосовується органічна методика вирощування саджанців. Втім, як зауважив С.Галашевський сьогодні при закладанні органічного саду не вимагається використовувати органічний посадковий матеріал. Проте, за його словами, це пов’язано з відсутністю значних обсягів виробництва даного матеріалу.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар