«Крапля до краплі» – проєкт про життя. За перші два місяці 2021 року українці врятували понад 2 500 осіб, долучившись до донорського руху
В нашій країні поступово відроджується культура безоплатного добровільного донорства. Цьому відчутно сприяє довгострокова благодійна ініціатива «Крапля до краплі», утворена в жовтні 2020 двома партнерами – проєктом «ДонорUA» та брендом «Природне Джерело». Успіх колаборації наочно демонструє, що об’єднання зусиль великого бізнесу та громадських активістів може приносити чималу користь державі та її громадянам, що потребують допомоги.
Два останні місяці зими виявилися напрочуд плідними. Незважаючи на тривалі свята, темп благодійності з боку учасників проєкту «Крапля до краплі» не вщухнув. Навпаки: коло ідейних прихильників лише зросло, об’єднуючи як безпосередньо донорів крові, так і споживачів артезіанської питної води «Природне Джерело», які, регулярно купуючи товар, щоразу автоматично інвестують у розвиток донорського руху. Як наслідок, у період з Нового року до кінця зими було зібрано 237 436 гривень, залучено 867 нових донорів і врятовано 2 601 життя. Сумарно за весь час існування проєкту вже зібрано 591 142 гривні фінансової допомоги, долучено 2 233 донора, що дозволило врятувати 6 699 людських життів. Дані постійно оновлюються на сайті https:real=:nofollow//pd.donor.ua, де встановлено інтерактивний лічильник.
«Ми із захопленням спостерігаємо за “ефектом метелика” доброти, який, будучи запущеним лише декілька місяців тому, поступово здіймається до цунамі міцної підтримки з боку небайдужих українців. В точках донації з’являється все більше волонтерів, а з полиць активно розходяться пляшки води “Природне Джерело”, частина коштів від продажу якої перераховується на розвиток проєкту “Крапля до краплі”. І це дуже обнадіює, адже діяльність, пов’язана з порятунком людських життів, не має змоги ні уповільнюватися, ні перериватися. На 2021 рік у нас багато ідей та планів, і за такого рівня залученості, який ми відчуваємо зараз, ми вже скоро наблизимося до нашої першої мети – зібрати 1 510 000 гривень, загітувати 10 247 нових донорів і врятувати 30 741 життя», – прокоментувала показники донорської активності Олена Селютіна, директорка з комунікацій Групи Компаній «Нові Продукти».
У січні та лютому зусилля команди проєкту «Крапля до краплі» були здебільшого спрямовані на розвиток інформаційно-освітньої кампанії, яка стартувала ще в листопаді. Метою просвітницької серії є донесення до потенційних та вже регулярних донорів крові ключової інформації щодо ведення здорового способу життя та його взаємозв’язку з донорством. Відповідно лейтмотивом двох останніх місяців стала тема «Шкідливі звички та донорство».
«Не секрет, що здоров’я людини – це цінний ресурс, який варто берегти і підтримувати. Здоров’я – це про молодість, про бадьорість, про плани на майбутнє, про кохання та про енергійність. А ще здоров’я – це про здатність дарувати. Коли ми в ресурсі, ми готові на супергеройські вчинки. Тому для нас важливо вчасно доносити інформацію до наших нинішніх та потенційних донорів, адже саме здорові люди є рушійною силою розвитку донорського руху. Тож розповідати про важливі елементи, які впливають на здоров`я людини, потрібно, чим ми і займалися два місяці поспіль з допомогою експертів національного рівня», – зазначила Ірина Славінська-Ріцнер, засновниця «ДонорUA».
Важливою частиною активностей за темою «Шкідливі звички та донорство» став проведений 8 лютого вебінар «Корисні звички – для довголіття та життя» зі спеціально запрошеним гостем – головним лікарем Київського міського центру здоров`я Отто Стойком. Спікер докладно розповів про те, як зберегти здоров’я, подовжити молодість і чому донорство є цьому основою. 25 лютого відбулася ще одна цікава подія – вебінар із проблем самолікування та недоцільного використання антибіотиків, доповідачем якого виступив завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України» Роман Колесник.
Навесні виповнюється рік із часу введення в Україні карантинних заходів у зв’язку із світовою пандемією COVID. Цьогоріч допомога вже на шляху, і в суспільстві активно обговорюють важливу тему щеплень від захворювання. Тож у рамках ініціативи «Крапля до краплі» березень пройде під знаком надзвичайно актуальної теми «Вакцинація і донорство». На всіх зацікавлених очікують фундаментальні аспекти цього питання, ґрунтовна експертна думка та безліч корисної інформації.
Донорство – це не лише про здавання крові чи її компонентів. Донорство – це про людину, її турботу про себе та емпатію до довколишніх. Це про обмін дорогоцінною енергією, що міститься в кожній краплині крові та води, які є самою основою життя. Тож кожен, хто вміє подбати про власне здоров’я та готовий дарувати шанс на життя іншим, може в будь-який час зареєструватися на офіційному сайті «ДонорUA» та обрати зручний для себе пункт донації. Якщо ж із певних причин стати донором немає можливості, до донорського руху можна долучитися просто регулярно споживаючи питну артезіанську воду «Природне Джерело» зі спеціальним маркуванням на пакованні.
Рекомендуємо брати участь у цікавих подіях, організованих проєктом «Крапля до краплі», і стежити за актуальними новинами на платформах «ДонорUA» та ГК «Нові Продукти» у соціальних мережах. Також важливо ділитися з друзями та знайомими ідейним маніфестом проєкту, закладеним у соціальному ролику благодійної ініціативи «Крапля до краплі».
Довідка:
Група Компаній «Нові Продукти» – один із найбільших виробників напоїв і снеків в Україні. Компанія працює вже понад 17 років і входить до Реєстру найбільших платників податків країни.
Сьогодні ГК «Нові Продукти» експортує свою продукцію в 19 країн світу, серед яких Китай, Німеччина, Італія, Чехія, Іспанія, Ізраїль, Уганда, Вірменія, Угорщина, Азербайджан, Грузія та інші. Штат співробітників підприємства складає понад 1500 осіб. Щодня ГК «Нові Продукти» обслуговує понад 25 000 замовників і 106 000 активних торгових точок в усьому світі.
Перевірка якості напоїв відбувається на всіх етапах виробництва та здійснюється у спеціальній атестованій лабораторії. На підприємстві впроваджена сертифікована інтегрована система менеджменту, управління якістю та безпекою харчових продуктів, яка базується на основі відповідності двом міжнародним стандартам – ISO 9001 та ISO 22000.
Щороку Благодійний фонд «Нова Громада», який був створений Групою Компаній у 2014 році та діє виключно за рахунок її добровільних відрахувань від прибутку, виділяє на соціально-благодійні проекти понад 2 млн грн.
Сайт: http://www.newproducts.ua/
«ДонорUA» – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, що розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні. На платформі проєкту донори мають можливість ознайомитись з корисною інформацією, отримати консультацію лікаря онлайн щодо кроводачі, обрати центр крові або конкретного реципієнта.
Сайт: https://donor.ua/