Компанія SALM: ідеальне обладнання для виробництва бездоганного пива

 Компанія SALM: ідеальне обладнання для виробництва бездоганного пива

Австрійська компанія SALM нині є одним з найповажніших у Європі виробників обладнання для пивоваріння зі столітньою історією й усталеними традиціями. Австрійські підприємці впевнено ведуть перед у галузі, задаючи їй тон та виробляючи обладнання незмінно високої якості. А поєднання надійності та сучасних технологій допомагає пропонувати пивоварам ідеальне устаткування для виробництва бездоганного пива. Про виробництво обладнання для пивоваріння журналу «Пиво. Технології та Інновації» розповів віцепрезидент компанії SALM Альберт ВЕЛЛЕДІТЦ.

Від невеликої майстерні – до потужного виробництва

Сто років тому, у 1924-му, молодий інженер пивоварного заводу Георг Велледітц та його наставник Оскар Салм заснували у Відні невелику майстерню, у якій розпочали виготовляли компоненти для пивоварної промисловості. Тоді майстерня була своєрідним інженерним бюро, у якому не лише виробляли певні деталі, а й переобладнували пивоварні чани на баки з паровими сорочками та електромеханічним контролем температури.

Масштаби бізнесу на той час були невеликими. Саме це дало змогу вистояти у кризові 1929–1930-і роки. І не лише вистояти, а й згодом, у 1932-му, відкрити представництва компанії SALM у Празі, Бухаресті, Софії та Будапешті.

Наприкінці Другої світової війни потужності компанії постраждали внаслідок бомбардування. Зруйновані були всі виробничі потужності та представництва підприємства, а також головний офіс у Відні. Тож Георгу Велледітцу довелося розбудовувати свою справу знову, і на це знадобилося близько 5 років.

Після відбудови основною лінійкою компанії стало обладнання для автоматизованого процесу розливу. Завдяки цьому у 1962 році розпочалася співпраця компанії SALM з фірмою SUEMAK із Німеччини. Ця співпраця була плідною: розробки різноманітного устаткування для розливу від SALM виготовляли на потужностях SUEMAK. Наприкінці сімдесятих років минулого століття німецька компанія припинила виробництво. Тож австрійці почали самостійно виготовляти таке устаткування і практикували це аж до 1980-х років.

Економно та екологічно

До виготовлення устаткування для пивоваріння у компанії повернулися близько 40 років тому. Тоді розпочали працювати за новою технологією, яка дала змогу продукувати пивоварні, що споживали майже на 70 % менше енергії, аніж аналогічне обладнання від конкурентів.

У 1980-х SALM зуміли створити по-справжньому інноваційні зразки устаткування. Саме тоді фахівці компаній винайшли систему зовнішнього нагрівання для сусла. Прикметною новацією стали місткості для бродіння та зберігання з теплоізоляцією з пінного пінополіуретану та сорочковою системою охолодження, а також система охолодження етиленгліколем з латентним накопичуванням холоду.

У процесі пивоваріння використовували змінний резервуар, до якого молоде пиво надходило після первинного процесу бродіння. Вторинне бродіння вмісту, у якому вже не було старих та неактивних дріжджів, суттєво поліпшувало смак напою, пом’якшуючи його.

Температуру нагрівання та правильність налаштування клапанів у пивоварному цеху контролював промисловий комп’ютер. Найперша комп’ютерна система керування стала визначною віхою цієї галузі. Як наслідок, продукт не перегрівався, вдавалося уникнути небажаної карамелізації, сусло не темніло внаслідок надмірного нагрівання. Суттєво скоротилося й споживання енергії. Цю систему почали виготовляти у 1986 році. Устаткування такого типу, модернізоване і з вдосконаленим дизайном, випускається й досі.

До слова, у 2004-му, розпочалася експлуатація першої інтелектуальної комп’ютерної системи управління для обладнання SALM.

Сучасне устаткування від SALM також вирізняється суттєвою економністю. Використовуючи його для пивоваріння, можна витрачати втричі менше природного газу, аніж на аналогах від інших виробників. Відтак йдеться не лише про економію, а й про екологічність, адже завдяки цьому зменшуються викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Успішне виробництво та популярні ресторації

SALM – родинна компанія. Син засновника підприємства Вальтер Велледітц працював у компанії ще з юнацьких років. За волею батька юнак розпочав вивчати основи виробництва ще у 15-річному віці. Згодом, здобувши освіту, повернувся до роботи на сімейній фірмі, яка й стала його єдиним робочим місцем. Тож багаторічний президент компанії Вальтер Велледітц цілком справедливо вважає SALM справою усього його життя. Нині до роботи у компанії долучилося вже третє покоління родини – сімейну справу продовжує син пана Вальтера Альберт, який має освіту інженера. Тож традиції виробництва на підприємстві ефективно поєднуються з високою технологічністю та сучасним мисленням.

Нові зразки обладнання розробляє команда професіоналів. Зовні устаткування для пивоваріння від австрійських виробників особливо не відрізняється від аналогів. Уся «сіль» – всередині. Компанія володіє світовим патентом на виробництво без небажаних запахів та випаровувань. Відтак на підприємстві напрацювали власну технологію варіння пива під тиском. Зовнішній нагрівач збільшує площу нагрівання втричі, завдяки чому період приготування сусла суттєво скорочується. Усі різновиди затирання солоду відбуваються автоматично.

SALM не лише випускає інноваційне обладнання, а й успішно «тестує» його на власних пивоварнях. У 1994 році у Відні запрацював пивний ресторан SALM BRAEU, що водночас став і центром навчання та дослідницької роботи. Нині ця броварня є однією з найуспішніших пивоварних ресторацій у Європі.

Ще одна фірмова броварня SALM відкрилася для жителів та гостей Відня у 2019 році. Це пивоварня з сучасним дизайном, здатна вмістити 450 гостей всередині та 550 – на відкритому повітрі. Устаткування цього закладу є найновішою версією високотехнологічного пивоваріння SALM – повністю комп’ютеризованою пивоварнею. Цей заклад став ще й навчальним центром для клієнтів компанії. Водночас це приклад ергономічності та екологічності, адже пивний цех ресторації, де готують 4,5 тисячі галонів пива на рік, займає лише 220 квадратних метрів.

Стабільність – у пріоритеті

Принципи роботи компанії передбачають налагодження тісної та довгострокової співпраці з клієнтами. Відтак їм надають повне сервісне обслуговування придбаного обладнання. Утім, пивоварні SALM практично ніколи не виходять з ладу, стверджують у компанії. Пивоварне обладнання від австрійських виробників розраховане на 30 і більше років безперебійної експлуатації. Устаткування може успішно модернізуватися. А після ремонтних робіт фахівці компанії надають ще три роки повного гарантійного обслуговування.

Наразі в активі компанії – понад 160 втілених проєктів з обладнанням від SALM у всьому світі. 26 з них реалізовано у Східній Європі. Фахівцям компанії під силу втілення проєктів, які справді вражають. Серед таких – пивоварня, облаштована на 33-му поверсі хмарочоса у Сінгапурі, що справедливо вважається найвищою у світі міською броварнею.

На жаль, пандемія, а згодом вторгнення російського агресора в Україну негативно вплинули на розвиток невеликих пивних проєктів у Європі. До того ж на ринку нині домінує дешеве та низькоякісне обладнання переважно китайського виробництва, не здатне забезпечити належну якість та смак кінцевого продукту.

Та попри все пріоритетами SALM залишаються стабільність та поступальний розвиток. У компанії пишаються власною столітньою історією – тим, що зуміли пережити складні часи та відновитися, поступово досягаючи все нових і нових висот та впевнено утримуючи реноме виробника якісного інноваційного обладнання для пивоваріння. Важливо, що екологічність та найнижчий рівень енергоспоживання серед усіх брендів галузі – ті принципи, які сприяють боротьбі з глобальним потеплінням. При цьому технологія виробництва та смак пива залишається сталим.

Адже у компанії впевнені у тому, що єдиним шляхом до успіху будь-якої броварні є виробництво ідеального пива. І SALM надає дієві інструменти для досягнення цієї мети.

Для детальнішої інформації звертайтеся за контактами:
salm-austria.com
Apollogasse 6, Postbox P.O.B. 33
A-1072 Wien, Austria
Тел.: +43 1 523 12 36
E-mail: office.vienna@salm-austria.com

Більше читайте в новому номері журналу «Пиво. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті.

Щоб придбати друкований випуск або передплатити журнал на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті