Компанія Purcari Wineries здобула статус найкращої молдовської виноробні 2022 на Національному дні вина в Молдові

 Компанія Purcari Wineries здобула статус найкращої молдовської виноробні 2022 на Національному дні вина в Молдові

1-2 жовтня відбувся Національний день вина в Молдові після дворічної перерви через пандемію. На площі Великих національних зборів у Кишиневі зібралося більше ніж 80 виноробень, які презентували свої кращі вина. Молдовська виноробня Purcari Wineries plc здобула статус найкращої молдовської виноробні – 2022. Про Національний день вина, а також про низку нагород Purcari Wineries plc проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів ексдиректор Національного офісу винограду і вина в Молдові, доктор технічних наук Георгій АРПЕНТІН, який нині поєднує роботу директора з досліджень, розвитку та інновацій у Purcari Wineries і розвиває власну виноробню IM Les terres noires srl.

– Національний день вина – це традиційне свято, організація якого підтримується на рівні уряду. Цього року відбувся 22-й Національний день вина, у якому взяли участь 86 винзаводів. За даними Національного офісу винограду і вина, за 2 дні захід відвідало близько 60 тис. людей. У рамках цього свята відзначають найкращі підприємства за досягнуті успіхи. Для цього є цілий список критеріїв, до яких належать такі: економічна ефективність, соціальний складник (кількість працівників, заробітні плати тощо), екологічність, інфраструктура винного туризму, експорт тощо. Щодо екологічності, то Purcari Wineries використовує сонячні батареї як джерело енергії. Зараз сонячні батареї встановлені на даху цеху для розливу вина. Але у планах – зробити так, щоб завдяки джерелам відновлюваної енергії перекривати до 80 % потреб заводу. Статус найкращої виноробні дуже важливий для іміджу виноробні Purcari, тому що її успіхи визнали на високому рівні. Виноробня завойовує цей статус уже вдруге, – розповідає Георгій Арпентін.

Окрім того, на святі визначали найкращі вина. Виноробня Purcari здобула 6 нагород – 5 золотих та 1 срібну медаль. 1 з цих медалей – велика золота медаль, яку присуджують винам, що, за оцінками дегустаційної комісії, набрали більше ніж 92 бали за 100-бальною системою оцінювання.

Медалі здобули такі вина:

  • Negru de Purcari 2020
  • Cuvee de Purcari Feteasca Albă 2018
  • Freedom Blend 2020
  • Rara Neagră de Purcari 2021
  • Feteasca Neagră de Purcari 2019
  • Viorica de Purcari 2021
  • Rara Neagră-Malbec 2020

Вино Feteasca Neagră de Purcari 2019 здобуло велику золоту медаль. За словами Георгія Арпентіна, це було одне з найкращих білих вин на Національному дні вина.

У програмі Національного дня вина цього року було багато різних заходів, серед яких – дегустації, майстер-класи, виступи артистів, тури на виноробні з метою розвивати винний туризм у країні. Також у рамках заходу відбулася Школа вина, мета якої – навчити споживачів відповідальному споживанню вина, знайомству з винною культурою. Учасники заходу могли скуштувати презентовані вина та взяти участь в інтерактивних заходах, які були у програмі.

Для дегустацій та продажу було запропоновано понад 4 тисячі види якісного вина. Загалом було спожито 108 тисяч пляшок вина. Протягом двох днів культурно-мистецьку програму в центрі Кишинева забезпечили понад 100 артистів, включаючи танцювальні виступи, концерти з популярними музичними оркестрами, етно- й фолькколективами.

Подію відвідало багато туристів з різних країн світу, серед яких – США, Румунія, Україна, Китай, Японія, Туреччина, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Словаччина, Велика Британія, Чехія, Латвія.

Національний день вина – це можливість відзначити продукт молдовської національної гордості, яка приносить країні славу у всьому світі, а також віддати шану важкій праці, яку щоденно докладають молдовські винороби для створення унікальних вин.

Більше про молдовську виноробню Purcari Wineries читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 2, який можна завантажити безкоштовно за посиланням.

Фото: Purcari Wines

Читайте також:
Секрети давньоримського вина
На Рівненщині виготовляють високоякісні крафтові сири

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті