Коли український спирт і алкоголь приваблюватиме інвесторів, – думка експерта

 Коли український спирт і алкоголь приваблюватиме інвесторів, – думка експерта

Конкурентоспроможність української спиртової галузі на іноземних ринках сьогодні доволі сумнівна. Насамперед це пов’язано із високими цінами на продукт та монополізацією спиртового ринку з боку держави в особі “Укрспирту”. Таку думку висловив експерт з питань алкогольної галузі Ігор Товкач.

Зокрема він наголосив, що міжнародний інвестор охоче зайде на український спиртовий ринок, проте лише за умови, що буде вирішена проблема монополізації галузі з боку держави.

“В чинному вигляді український алкогольний ринок не цікавий міжнародним інвесторам. Якщо буде вирішена проблема із контролем і держмонополією на спирт, я думаю, що цей ринок стане привабливим, і сюди зайдуть дуже великі потужні світові лідери на ринку виробництва міцних алкогольних напоїв”, — сказав він.

Товкач зауважив, що український спирт сьогодні дуже дорогий і не витримує світової цінової конкуренції. Водночас спиртові заводи в Україні застарілі.

“І та формула, яка сьогодні пропонується в урядовому законопроекті про приватизацію та демонополізацію галузі, вона теж мало чим може бути цікавою іноземному інвестору. Бо питання високої ціни вітчизняного спирту залишається відкритим. А щоб її зменшити, інвестори навіть згодні влаштовувати у нас власне виробництво”, — додав він.

За матеріалами: УНН

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар