Kleпка brewery: нова мініпивоварня з’явилася у Львові
У Львові з’явився новий самостійний проєкт від Carlsberg Group – експериментальна мініпивоварня Kleпка brewery, що із травня цього року успішно варить локальні крафтові сорти. Детальніше читачам журналу «Пиво. Технології та Інновації» розповів головний пивовар – Юрій Гук.
KLEПКА brewery – це львівська локальна мініпивоварня, а точніше нанопивоварня з потужністю 10 000 літрів пива на місяць. Фізично вона розташована окремими потужностями на території музейно-культурного комплексу «Львіварня».
– Попри обмежені потужності, ми вирішили, що хочемо мати у портфелі різноманітні позиції, аби задовільняти навіть найвибаглівішого споживача. Тому ідея у тому, аби міксувати класику та експерименти на постійній основі. А почали ми із «джентльменського набору», популярних сортів, які дещо переосмислили, – Weizen, Golden Ale, IPA та MilkStout. Також на відкритті ми презентували і перший експериментальний сорт – Hoppy Lager. Його особливість – у зброджені винними дріжджами та охмеленні американськими хмелями. Експериментальні сорти покликані показати нашу пристрасть до ремесла та знання тим, хто хоче розширити свій кругозір і готовий виходити за рамки звичайного пива, – каже Юрій Гук.
Weizen – легке, проте насичене пшеничне пиво. Зварене із використанням спеціальних дріжджів та охмелене американським хмелем Citra, що підкреслює цитрусові нотки в пиві.
Golden Ale – ель, у смаку якого переважають густі нотки золотого ячменю та фруктів із приємною гірчинкою у післясмаку.
Особливість IPA в тому, що це пиво має високу гіркоту і високу інтенсивність хмелевого аромату, тіло насичене, з невеличким карамельним відтінком.
MilkStout – насичений стаут з використанням лактози. Це досить солодкий, десертний сорт з ароматом шоколаду й кави. Ціль була – зварити пиво, схоже на шоколадний фондан.
Зараз пивовари працюють над більш експериментальними новинками. Проте їх поки не анонсують.
KLEПКА Brewery виробляє пиво на автоматизованому обладнанні ZIP Technologies, дотримуючись традиційного варильного процесу. Залежно від типу пива, використовується один із двох технологій бродіння: окреме або комбіноване. За першої пиво бродить і доброджує в різних ємностях, в іншій — усе відбувається в одній ємності. Додатково також застосовуються методи холодного охмелення та екстракції ароматичних олій.
Якщо говорити про інгредієнти, то тут вони із усього світу: хміль з США, Німеччини, Чехії та скоро з Нової Зеландії; солод з України, Польщі, Німеччини; дріжджі з Бельгії та Франції.
– Наші можливості відкривають простір для експериментів, тому ми розглядаємо варіанти напоїв із повністю української сировини, як-от пиво чи квас. Якість українських інгредієнтів не викликає жодних сумнівів, тож такий продукт має обов’язково з’явиться у нас. Також у майбутньому плануємо випустити напій Barrel Aged, це дуже цікавий напрям, – зазначає Юрій Гук.
Пиво, зварене у KLEПКА Brewery, нині можна придбати лише в закладах Львова.
– Наша мета – виробляти зрозумілі та доступні продукти і поряд з тим експериментувати. Вкладати власні нові сенси та дарувати їм усім небайдужим. Тримаємо руку на пульсі, слідкуємо за відгуками, адже завдяки ним ми розуміємо, куди рухатися далі, – каже пивовар.
Читайте також:
Пшеничне пиво різних стилів із дріжджами від компанії Fermentis
Як ефективно запустити пивоварний проєкт: досвід SHO Brewery