«Імперія-Lab»™: агросервіс для сучасного фермера

 «Імперія-Lab»™: агросервіс для сучасного фермера

Як збільшити ефективність добрив при щорічному їх внесенні в ґрунт? Дисбаланс елементів живлення призводить до руйнування структури ґрунту, погіршення його родючості, зниження імунітету та потенційної продуктивності рослин, а в результаті — і окупності витрат!

Фермери розуміють, що науковий підхід до господарювання значно мінімалізує витрати ресурсів (часу та коштів). За свідченням статистики, щороку господарям доводиться збільшувати кількість добрив та ЗЗР як мінімум на 30%. З метою уникнення такої ситуації господар має отримувати значно більше інформації про поля, на яких веде фермерську діяльність. Інновації дозволяють проводити агрохімічні аналізи ґрунту, листа, зерна тощо у сучасній лабораторії. Наразі такі аналізи може дозволити собі кожен фермер. Адже їх доцільність складно переоцінити. А ресурси, які натомість залишаться не використаними, можна буде направити на інші угіддя і таким чином інтенсифікувати процес господарювання.

Як відомо, іноді краще попередити проблему, ніж потім долати її наслідки. В умовах сучасного динамічного аграрного ринку в топі тільки той, хто володіє достовірною інформацією. Українські фермери чудово усвідомлюють, що успішне господарювання з мінімальними витратами ресурсів неможливе без агродосліджень.

Компанія «Імперія-Агро», прислухаючись до клієнтів, створила напрямок «Імперія-Lab»™ – сучасний лабораторний сервіс для аграрія.

Експерти «Імперія-Lab»™ – дипломовані спеціалісти. Висновки досліджень мають 100% точність, оскільки лабораторія оснащена сертифікованим європейським обладнанням, згідно вимог світових стандартів.

Спеціалісти «Імперія-Lab»™ можуть надати повний спектр лабораторних послуг: аналізи ґрунту (в т.ч. аналіз на нематоди, щільність ґрунту, вміст поживних елементів), листова діагностика, фітопатологічна експертиза ґрунту, фітопатологічна експертиза рослини, насіння (перевірка при закупівлі, перевірка після зберігання), добрив, комбікормів, зерна (ГМО, мікотоксини, якість) та іншої сільгосппродукції.

Дослідження комбінованих кормів для тварин включають аналізи власне кормів, концентратів та преміксів.

У відділі «Імперія-Lab»™ працює агрономічна служба, яка може відповісти на всі запитання клієнтів (у телефонному режимі чи-то принагідно виїхавши на локації клієнта) щодо:

  • розрахунку норм внесення добрив;
  • аналізу врожайності культур на конкретному полі за декілька років;
  • аналізу додаткових факторів, що можуть впливати на урожайність сільгоспкультур (структури та щільності ґрунту, рельєфу);
  • карт-завдань для техніки (для диференційованого внесення добрив, посіву, обробки ґрунту).

Карта вмісту елементів живлення (тобто картограми полів) для українського фермера є незамінною послугою. Наші спеціалісти застосовують персоналізований підхід як у підборі пакету аналізів ґрунту, так і у картографуванні: для більш точного внесення добрив за допомогою спеціальної техніки, виходячи з можливостей і завдань клієнта, «Імперія-Lab» ™ формує карти за різними спеціалізованими методиками. Такі дослідження показують вміст азоту, фосфору, калію у ґрунті, рівень pH тощо.

Можливості візуалізації карт постійно розширюються. Тепер для клієнтів «Імперія-Lab» ™ є можливість формування трьох видів карт по кожному елементу: реальна концентрація елементів (градієнт концентрації, спрогнозований програмою); поділ на кілька зон концентрації елементів (межі зон неправильної форми, відповідно до реальної концентрації на полі); і адаптовані під стандартну квадратну сітку усередненні показники (для зручності внесення без спеціальної техніки). А швидкість отримання результатів значно збільшилася: вони генеруються автоматично за допомогою спеціальної програми.

Крім побудови карт вмісту елементів живлення, наші експерти також можуть надавати клієнтам супутникові знімки полів у різні періоди, попередньо аналізувати ці знімки та їх кореляцію із вмістом елементів.

До переліку аналізів якості посівного матеріалу, які проводить «Імперія-Lab» ™ , входить дослідження:

  • посівних якостей: маса 1000 насінин, схожість, енергія проростання, засміченість, домішки, вологість;
  • фітопатологія: зараженість;
  • ентомологія: заселеність шкідниками.

Наступна група аналізів рослини включає в себе нематодологію, фітопатологічну експертизу та дослідження мікроелементного складу. Експертиза добрив передбачає визначення кількості діючої речовини у зразках.

На підставі висновку обраного пакету лабораторних досліджень розробляються рекомендації щодо ведення господарської чи виробничої діяльності для Замовника.

Навесні відбудеться відкриття надсучасної агролабораторії «Імперія-Lab» ™, яка територіально буде знаходитись у Кропивницькому, але матиме всі ресурси, щоб обслуговувати клієнтів із будь-якого регіону України.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар