Фруктосховища в Україні можуть прийняти лише 270 тис тонн фруктів

 Фруктосховища в Україні можуть прийняти лише 270 тис тонн фруктів

В Україні спостерігають нестачу фруктосховищ. За середньоої річної врожайності плодів та ягід на рівні 2 млн тонн, загальна ємність зберігання наявних фруктосховищ (близько 250) становить 270-280 тисяч тонн. Про це повідомили у прес-службі Української плодоовочевої асоціації.

Причиною цьому вважають спеціалісти Української плодоовочевої асоціації (УПОА), стало нехтування здебільшого виробниками інвестувати у будівництво сховищ кількома роками раніше, адже тоді можна було продавати продукцію до Росії прямо «з коліс».

Крім того, більшість з наявних фруктосховищ використовуються уже понад 30 років і потребують заміни або принаймні реконструкції.

За словами представників УПОА, зараз серед виробників спостерігається тенденція до розуміння того, що їм необхідно мати не лише сад, але й сучасне сховище та пакувальні лінії. І саме останні два пункти вимагають найбільш значних інвестицій у яблучному бізнесі.

На сьогоднішній день в Україні уже здійснюються проекти будівництва нових потужностей для зберігання плодів та ягід. Зокрема, такі проекти реалізуються у Дніпропетровській, Чернівецькій та Вінницькій областях.

«Нам відомо про дуже багато таких проектів. До початку збирання яблук в поточному році одразу кілька чималих сховищ буде введено в експлуатацію», — заявив Федір Рибалко, директор УПОА.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар