Фахівці визначили, скільки в Україні незадіяних земель для органічного виробництва

 Фахівці визначили, скільки в Україні незадіяних земель для органічного виробництва

Наша держава нині на початку становлення сучасного органічного садівництва, володіючи значним невикористаним потенціалом у цьому напрямі. Про це ідеться в останньому річному звіті «The World of Organic Agriculture-2018», повідомляє AgroPolit.com.

«В Україні залишаються незадіяними для виробництва органічної продукції значні площі екологічно чистих земель (понад 7 млн га)», — зазначають фахівці.

Площа світових органічних сільськогосподарських земель становить 57,8 млн га, з них близько 400 тис. га — в Україні. За цим показником ми посідаємо 20-те місце в світі. Сертифіковані органічні площі в Україні займають біля 1% в структурі сільськогосподарських угідь України.

Що стосується глобального органічного садівництва, то тут фіксується стійке зростання насаджень плодово-ягідних культур. Згідно з даними за 2016 р., сумарна площа багаторічних насаджень у світі перевищує 4,5 млн га, з них під різними органічними ягодами — 56 тис. га, суницею — 9 тис. га, зернятковими і кісточковими плодами — 255 тис. га, яблуками — 83 тис. га, грушами — 15 тис. га, абрикосами — 23 тис. га, черешнями та сливами — по 16 тис. га, персиками і нектаринами — 11 тис. га, а горіхами — 574 тис. га.

«Органічне вирощування плодів, ягід та горіхів набуває в Україні все більшої популярності. Загальна динаміка у нас теж свідчить про поступове зростання площ багаторічних насаджень. Зараз в Україні вони займають 5 тис. га. Під зернятковими та кісточковими плодами – 2,5 тис.га, ягодами — 630 га, суницею — 170 га, волоським горіхом — 290 га, фундуком — 40 га, іншими горіхами — 50 га», — пишуть аналітики «Укрсадпрому».

Вони зазначають, що в Україні розвивається експорт органічної продукції садівництва. Органічна продукція, особливо плодово-ягідна, користується найбільшим попитом в країнах ЄС, США і Канаді. Тому найперспективнішим на даний час для України виглядає зосередження на вирощуванні органічних фруктів (яблук, ягід, горіхів та ін.), які є традиційними у нас і популярними у всьому світі.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар