Експерт пояснив доцільність перегляду МРЦ на алкоголь

 Експерт пояснив доцільність перегляду МРЦ на алкоголь

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України заявили про наміри переглянути мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкогольну продукцію у бік збільшення. Експерти з ініціативою чиновників погоджуються, хоча і додають, що у правоохоронців стане більше роботи, адже нелегальний алкогольний бізнес спробує скористатися ситуацією. Про це УНН розповів економіст Віктор Борщевський.

За його словами, підняття МРЦ знайде своє відображення у споживчій поведінці покупців. Та пити менше при цьому українці не стануть.

“Підняття МРЦ на алкогольні напої однозначно відобразиться на попиті українського споживача наступним чином: ті, хто купував і міг собі дозволити елітний і дорогий алкоголь — вони і продовжуватимуть його собі купувати. А от ті, хто міг дозволити собі алкоголь за найнижчими ціновими позначками — підуть у „наливайку“ напроти супермаркету. Там їм наливатимуть продукт, який не залежить від підняття МРЦ. От таким чином формуватиметься попит українського споживача внаслідок підняття МРЦ.

А ще — це знизить попит поляків на українську горілку, які щотижня скупляються у містах, що близькі до кордону. Бо ціни поступово стануть рівнішими, і їм вже буде не вигідно сюди їздити”, — пояснив він.

Борщевський зауважив, що піднімати МРЦ на алкогольну продукцію однозначно треба. І в компетенції правоохоронців робити так, аби на цьому не наживалися тіньові гравці ринку.

“Водночас, треба розуміти, що не піднімати МРЦ ми не можемо. Це треба робити. Але, водночас, треба, щоб правоохоронці добре працювали у напрямку закриття нелегальних точок продажу алкоголю”, — зауважив експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар