Держпідтримка – 2021: нараховано бюджетну дотацію на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства

 Держпідтримка – 2021: нараховано бюджетну дотацію на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства

Відповідно до пункту 13 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 №587 (в редакції постанови кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 №185) затверджено розподіл бюджетних коштів за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» на підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Зокрема, кошти отримають 34 суб’єкти господарювання на загальну суму 85,9 млн грн., з них на будівництво об’єктів 54,2 млн грн, та придбання технологічних ліній для товарної обробки та переробки продукції на суму 33,4 млн грн. У поточному році за даними напрямами кошти вже розподілені у повному обсязі – у сумі 250,0 млн гривень.

Крім того, 18 листопада 2021 відбулось чергове засідання галузевої комісії, на якому було розподілено залишок коштів у сумі 138,3 млн грн для компенсації витрат суб’єктів господарювання з придбання садивного матеріалу, спорудження шпалери, встановлення краплинного зрошення та закупівлю спеціалізованих техніки, механізмів та обладнання. Загальна сума за цими напрямами у 2021 році складає 200,0 млн грн.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова ГС «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України» Володимир Печко, “на засіданні розглянули інформацію 266 підприємств – претендентів на отримання дотацій. Подано заявок на 415 млн. грн., до розподілу у державному бюджеті за цією програмою залишилось 138.3 млн. грн. Таким чином відсоток відшкодування з урахуванням знижуючого коефіцієнту вийшов лише 33.27%! Чотири асоціації, в тому числі УКРСАДВИНПРОМ, написали звернення до бюджетного комітету з проханням передбачити дофінансування, або збільшити видатки в наступному році та покрити видатки цього року!”

Нагадаємо, за цією програмою передбачається компенсація витрат за:

  • придбання садивного матеріалу – до 80%;
  • спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення – до 50%;
  • нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції – до 50%;
  • придбання технологічних ліній для товарної обробки та переробки продукції – до 50%;
  • придбання техніки, механізмів та обладнання (зокрема, іноземного) – до 30%.

Читайте також: Виноробний сектор України матиме Дорожню карту для подолання труднощів та об’єднання

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті