Чим дивує виноробня «Bakota Bay»?

Сьогодні продовжують розвиватися виноробні регіони та висаджуватися нові виноградники. Серед них виноробня – «Bakota Bay», яка була нещодавно створена. Виробництво знаходиться біля Бакотської затоки, яка відома особливим мікрокліматом та видатний теруаром. Виробники ставлять акцент на купажуванні різних сортів винограду у пошуках цікавого поєднання смаку та аромату вина. В переддень професійного свята журналістів виноробню відвідала команда медіагрупи «Технології та Інновації» із почесними гостями. Відбулася дегустація вин від виноробні «Bakota Bay», яку провела співвласниця та брендамбасадор виноробні «Bakota Bay», член Асоціації сомельє України Ганна Ковалевська.
Останнім часом винороби більше уваги звертають саме на українські автентичні сорти винограду. І сорт Ярило належить саме до цієї категорії.
«Прагнемо робити унікальні вина, якими Україна може пишатися на весь світ, – заявляє Ганна Ковалевська. – Ярило – це новий технічний сорт винограду, виведений у 2020 році в Інституті виноградарства та виноробства і ім. Таїрова. Це мускатний сорт, ароматний, свіжий, має легку квіткову ароматику. Сорт має хорошу кислотність, не набирає високих цукрів».
За словами винороба Руслана Ковалевського, у смаку вина, виготовленого із сорту Ярило, присутній відтінок троянди:
«Ярило цікавий в тому, що в гроні він мускат, а при виготовленні вина отримуємо гібрид мускату з трамінером. В петнаті цей сорт теж має інший післясмак».
Винороби в цьому році досадили на своїй ділянці сорт Ярило, десь 200 лоз.
Філософія винарні «Bakota Bay» — виготовляти вино з винограду, вирощеного саме на Бакоті, і так, щоб воно не було схоже на жодне вино в Україні. Отож, у планах виробників купажувати різні сорти винограду та шукати цікаве поєднання смаків та ароматів.
Наступне вино, презентоване на дегустації, – «Мушля». Другий рік поспіль це вино отримує нагороди на конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards. Назва вина пов’язана із місцевим теруаром, адже на берегах Дністра є велика кількість мушель. «Мушля» – це сухе біле вино світло-солом’яного кольору із сортів винограду Совіньйон Блан 80% та Мускат Оттонель 20%. Вино має скланий аромат льодяників, білих квітів, ананасу та тропічних фруктів. Смак добре збалансований із нотами дині, персика та тропічних фруктів.
«Виноград сорту Совіньйон Блан був куплений у Одеській області. Власний же плануємо у цьому році посадити. Цей сорт для виноробів є складним: складно очищувати, не простий у виробництві, має тіолові нотки, які можуть бути транспортовані в складні аромати», – каже Ганна Ковалевська.
А найтитулованіше рожеве вино Ковалевських, презентоване групі журналістів, – це «Коралі» виготовлене із сортів винограду Мерло 50%, Пінотаж 30% та Сіра 20%.
«Ця земля породжує унікальні смачні вина. Подільські ґрунти мають рештки коралового рифу. А ще, в Україні здавна було популярне таке намисто, як коралі, що передавалися із покоління в покоління. Сьогодні ми хочемо нагадати українцями про ті ниточки із зібраними коралями, про глибоку культуру поколінь, яку зараз відроджуємо», – зазначає Ганна Ковалевська.
Аромат вина «Коралі» розкривається тонами сливи, ожини, вершків та бісквіту. Смак насичений, добре збалансований із ягідними нотами сливи та ожини.
«Всі ці вина виготовлені для ресторанів та магазинів. Адже ми намагаємося створювати правильні технологічні вина», – коментує Руслан Ковалевський.
Далі був перший вінтаж вина «Бурштинове Ркацителі» врожаю 2023 року, яке також недавно отримало визнання – третє місце в номінації «Найкраще помаранчеве вино України» за версією конкурсу Ukrainian Wine Festival у Львові. Виноград купували в Одеській області. Партія була лімітована, всього лише 300 пляшок.
Під час дегустації винороби представили і свою новинку – червоне витримане сухе вино, яке отримало назву «ТЕТІС»: купаж Каберне Совіньйон 50% та Одеський чорний 50%, витримані у французькій дубовій бочці 9 місяців.
«Тетіс» – це назва стародавнього океану, якою ми хотіли привернути вашу увагу до цих потужних двох сортів, які ми сміливо об’єднали», – розповідає Ганна Ковалевська.
Насамкінець присутнім презентували петнат «Шалена суниця», виготовлений з винограду сорту Юпітер 100% американської селекції, який дивує своїми незвичайними ароматичними сполуками. Тут виноградний сік після ферментації смакує як домашня свіжо-зірвана полуниця з бабусиної грядки.
Читайте також: Be Wine 2025: новий тренд – безалкогольне вино
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!