Чилі стала світовим лідером з експорту черешні

 Чилі стала світовим лідером з експорту черешні

За попередніми підсумками сезону 2018-2019 року, які наводить Асоціація експортерів фруктів (Asoex), незважаючи на песимістичні прогнози перед початком сезону, викликані несприятливими погодними умовами, Чилі нарешті стали лідерами світового ринку черешні: прогнозується, що у цьому сезоні буде встановлено історичний рекорд для країни – більше 186 тисяч тон експорту свіжої черешні. Черешня також стала лідером за обсягом виробництва серед свіжих фруктів в країні, витіснивши яблука, які тепер посідають лише третє місце.

Сезон черешні в Чилі зазвичай триває з жовтня по січень кожного року, а деякі сорти мають більш тривалий сезон і тривають до лютого (Sweet Heart і Regina). У сезоні 2016-2017, Чилі експортувала 95 289 тонн черешні порівняно з 83 763 у минулому сезоні.

Більшість експортних поставок черешні припадає на Далекий Схід (86,5 %), далі йдуть Північна Америка (6,8 %), Латинська Америка (3,9 %), Європа 2,7 %, і менше 1 % її експорту припадає на Близький Схід.

Згідно зі звітом, опублікованим Генеральним директоратом з міжнародних економічних відносин МЗС Чилі (DIRECON), «експорт чилійської черешні та лохини став просто винятковим у 2018 році, оскільки це було викликано покупками з Китаю».

Можна з упевненістю сказати, що на світовому ринку черешні існує сильна конкуренція. Чилі, Туреччина, Сербія, Угорщина, Сполучені Штати та ряд інших країн конкурують за один ринок, а саме: китайський. У 2017 році Китай та Гонконг (Китай) імпортували 182 363 тон свіжих черешень (крім вишні). На щастя для Чилі, вона має «переваги в чудових умовах у південній півкулі. Понад 80 % експорту черешні надходить до Китаю». Загальна тенденція завоювання азіатських ринків: «Це цікавий час для бізнесу з черешнею, коли попит з боку Азії настільки сильний».

Водночас, азіатський ринок не є єдиним перспективним ринком, оскільки статистика свідчить про те, що європейські країни (наприклад, імпорт Німеччини в 2017 році досяг 17 878 тон) і країни Латинської Америки – великі споживачі цього фрукту безпосередньо після східноєвропейських країн, Білорусі, Росії та України.

Незважаючи на певні проблеми на початку сезону, вже зараз очевидно, що він став успішним для чилійської черешні. Зокрема, представник компанії Gaulos SAC, Моріс Навіон зауважив, що цьогорічний сезон черешні у Чилі розпочався з певною затримкою внаслідок несприятливих погодних умов у регіонах, що є найбільшими постачальниками цього продукту, однак поступово ситуація нормалізувалася.

Ще минулого сезону Чилі вдалося експортувати більше 185 тисяч тон черешні, а ціни на продукт зросли на 7% порівняно з сезоном 2016/2017. Компанія Gaulos працює з декількома сортами черешні, причому перевага віддається тим, що краще транспортувати морським шляхом (Santina, Lapins, Bing, Regina і Cordia) та повітряним шляхом (Royal Down, Summit, Reinier and Van). Як наслідок, компанія має змогу диверсифікувати географічний розподіл свого експорту.

Як зазначив Моріс, Китай став покупцем №1 продукції Gaulos, тобто він купує більше 85% усього обсягу виробництва у Чилі, тож Китай є найбільшим експортним ринком для нашої компанії, а на другому місці розташувалися Сполучені Штати, хоча обсяг експорту до цієї країни є набагато нижчим. І лише невеличка частка нашого виробництва спрямовується до інших країн (Європу та Гонконг).

Черешня в Китаї особливо популярна у лютому, коли країна святкую китайський новий рік. Оскільки сезон черешні в Чилі триває і у лютому, чилійські експортери мають чудову нагоду збільшити свої продажі до цієї країни. Також, перевагою чилійської черешні є її висока якість та смакові властивості, що роблять її продукцію популярною на ринку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар