Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Ассоциация «Виноградари и виноделы Украины» просит руководство страны решить «спиртовую проблему» Украины
ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ
Президенту України
Януковичу Віктору Федоровичу
Прем’єр-міністру України
Азарову Миколі Яновичу
Шановний Вікторе Федоровичу!
Шановний Миколо Яновичу!
Вимушені вкотре звернути Вашу увагу на невпинне погіршення ситуації в галузі виноробства, виробництва спирту та лікеро-горілчаних виробів України. Достатньо поглянути на значне скорочення випуску готової продукції за перше півріччя 2012 року, яке лише серед виноробних підприємств, склало 25% в порівнянні з попереднім роком. Варто відзначити, що наступний місяць додав до цієї цифри ще 2%. Якщо так складатиметься й надалі, то до кінця року ми можемо фактично втрати галузь, в якій працює сотні тисяч українців.
Однією з ключових проблем, які безпосередньо впливають на показники виробництва залишається зосередження усіх прав на виробництво спирту в руках державного підприємства «Укрспирт».
Ситуація й надалі залишається парадоксальною – українські виробники вимушені сплачувати 142 гривень / дал або 14,2 за літр спирту, що фактично с найвищою ціною в Європі , при тому, що наша країна має усі складові (сировина та виробничі бази) для виробництва даної продукції вартістю не більше 80 гривень /дал. До того ж алкогольні підприємства постійно стикаються з проблемою наявності достатньої кількості готового спирту, через що під загрозою опиняється весь виробничий процес.
Думку, що ситуація вимагає негайного вирішення, поділяють усі без виключення учасники галузі. Асоціація «Виноградарі та винороби України» звертає Вашу увагу, що на сьогоднішній день депутатами України підготовлено декілька законопроектів, покликаних вивести спиртову галузь з глухого кута, серед них:
• Проект Закону «Про державну монополію на виробництво та реалізацію спирту, алкогольної продукції та тютюнових виробів № 11153 від 03.09.2012, авторами якого є депутати Комуністичної партії.
• Проект Закону № 10607 від 13.06.2012 «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо розвитку спиртової галузі)», зареєстрований народним депутатом Павлом Климцем, який навпаки передбачає ліквідацію державної монополії у спиртовій галузі та надання можливості приватизації підприємств, що виробляють спирт.
Той факт, що обидва законопроекти презентують діаметрально протилежні механізми функціонування спиртової галузі, засвідчують, що держава повинна втрутитись та налагодити повноцінний переговорний процес з представниками галузі задля формування єдиного ефективного варіанту вдосконалення законодавства в галузі виробництва спирту.
Асоціація «Виноградарі та винороби України» вбачає єдиний шлях подолання існуючих проблем, а саме – роздержавлення підприємств-виробників спирту. Прийняття даного рішення матиме виключно позитивні наслідки:
• Можливість залучення значних приватних інвестицій, що зроблять можливим прядення модернізації та переоснащення спиртових підприємств, які на разі перебувають у жахливому технічному стані.
• Збільшення надходжень коштів до державного бюджету внаслідок розвитку спиртового виробництва.
• Надання робочих місць сотням громадян.
• Значне поліпшення ситуації в алкогольній галузі. Можливість придбання спирту за зниженою ціною, а бо ж власне виробництво, дозволить українським виробникам досягнути більшого рівня конкурентоспроможності, особливо на закордонних алкогольних ринках.
Ми впевнені, що лише в умовах відкритої ринкової конкуренції можливе повноцінне функціонування спиртової галузі.
Щодо створення державної монополії на виробництво спирту, запропонованої депутатами Комуністичної партії, зокрема народним депутатом Петром Симоненком, Асоціація наголошує, що сьогоднішня ситуація як раз і є наслідком такої державної монополії. Підтримка даного законопроекту фактично буде означати подальше зубожіння спиртових підприємств та зростання тіньового сегменту виробництва спирту. До того ж згідно Проекту, пропонується поширити державну монополію в цілому на всі підприємства-виробники алкогольної продукції. Чи здатна держава в повній мірі забезпечити їх функціонування? Чи пожертвують можновладці фінансуванням соціально важливих галузей на користь виноробних підприємств? Чи зуміє держава надолужити втрати у разі припинення повноцінного фінансування галузі? На всі ці запитання єдина відповідь – ні!
Саме тому Асоціація «Виноградарі та винороби України» закликає Вас посприяти вирішенню спиртової проблеми України, враховуючи інтереси виробників алкогольної продукції.
Директор АВВУ С. Михайлечко