Українська компанія у вишиванках рік у рік презентує свою продукцію на європейській виставці
Аграрного міністерства не буде: його створення не передбачено в бюджеті на 2021 рік
У проекті державного бюджету на 2021 рік уряд не передбачив створення аграрного міністерства, незважаючи на обіцянки президента. Не зовсім зрозуміло (хоча вже і не так важливо) — це принципова позиція, чи неуважність високого рівня. Про це пише у своєму блозі на Економічній правді Алекс Ліссітса, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, пише agronews.ua.
“Насправді дискусія про те, бути чи не бути Мінагро, вже нікого не дивує. Дивує, а то і бентежить лише одне: чому ніхто у цьому контексті не говорить про роль аграрної політики у сучасній економічній політиці країни.
Кілька тижнів тому я ініціював на своїй сторінці в Facebook дискусію на ці теми. Експертам та колишнім високопосадовцям я запропонував відповісти на 5 базових питань про доцільність існування Мінагро та про його роль у формуванні економічної політики.
Які висновки ми можемо зробити на основі цього бліц-опитування? По-перше, аграрна статистика, як джерело об’єктивної інформації в секторі і основа для управлінських рішень, потребує докорінно нових підходів.
По-друге, приклади реалізації успішної аграрної політики існують в багатьох країнах, і тому Україна на “зламі епох” може обрати найкраще.
По-третє, основна функція міністерства — це формування політики, доведення до логічного кінця реформи харчової безпечності та земельної реформи”, – зазначає Алекс Ліссітса.
На думку експертів, міністерство має існувати хоча б для того, щоб виконувати свою пряму функцію — формувати політику у галузі. Також в країні, де майже половину експорту складає агропродовольча продукція, мати профільне міністерство просто необхідно.
Якщо воно не функціонує як самостійна структура, маємо не просто неефективні, проте навіть хаотичні процеси. Саме окреме аграрне відомство має стати тим локомотивом, який допоможе агровиробникам перейти від торгівлі сировиною до бізнесу на продуктах переробки.
“Окреме аграрне Міністерство має бути ефективним генератором нових смислів не лише для агропродовольчої галузі але і для сільського розвитку, захисту навколишнього середовища та розвитку аграрної освіти та науки”, – підсумовує Алекс Ліссітса.