Аграрні асоціації закликають депутатів підтримати законопроект про кооперацію

 Аграрні асоціації закликають депутатів підтримати законопроект про кооперацію

Законопроект №6527-д про кооперацію дасть змогу фермерам отримувати прибуток. Втім, поки що документ лише вручено до розгляду у Верховну Раду.

Законодавство про кооперації, яке існує в Україні, не дозволяє отримувати прибутки об’єднанням. Малим та середнім фермерам України, які обєдналися в кооперативи, нове законодавство поліпшить доступ до фінансування. Це буде обумовлене тим, що кооперативи стануть приваблювати банківські системи. Про це повідомляє економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

«Крім того, кооперативи сільгоспвиробників, чомусь, у нас мали бути неприбутковими, що є нонсенсом, адже ціллю сільгоспвиробництва, як і будь-якого іншого бізнесу, є отримання прибутку. Якщо кооператив не може заробити гроші, щоб розподілити їх між засновниками, навіщо тоді кому такий кооператив?!», — наголошує Андрій Ярмак.

Це пояснює чому кооперативи не працюють. Частка кооперативів в ВВП Україні менше 1%, в той час, як в розвинених країнах ЄС та США вона коливається від 40 до 70%. На практиці було видно, що кооперативи, що створювалися донорами в Україні, існували при фінансуванні від донорів. Після цього вони могли взагалі закритися, або продовжували існувати лише на папері.

За словами експерта, саме тому у проектах ФАО та ЄБРР зосередилися на кооперативах професійних фермерів. Кооперативи будуть отримувати не кошти, а технічну допомогу, щоб пояснити всі нюанси роботи в кооперативі та допомагати їм з кристалізацією бізнес-ідей.

Кооперація є значно потужнішим стимулом для розвитку агробізнесу, ніж інвестиційна діяльність. Вона мотивує фермерів бути активними, допомагає їм краще відчувати ринок та мати більш стабільний та прогнозованіший бізнес. Аграрні асоціації зазначають, що прийняття законопроекту №6527-д дозволить адаптувати українське законодавство до законодавства країн-членів Європейського Союзу, Канади та США, які є світовими лідерами за рівнем розвитку сільськогосподарської кооперації. Крім того, його ухвалення сприятиме посиленню конкурентоздатності малих та середніх виробників, зокрема, та соціальному розвитку сільських територій загалом.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар