Аграрії просять прискорити ухвалення закону про органіку

 Аграрії просять прискорити ухвалення закону про органіку

На засіданні аграрного комітету Верховної Ради України депутати підтримали Проект Закону 5448-д “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Документ тепер буде винесений на розгляд в сесійну залу для прийняття в другому читанні.

Положення діючого законодавства не забезпечують належного функціонування ринку органічної продукції, що створює сприятливе середовище для введення в обіг фальсифікованої органічної продукції та дозволяє уникати відповідальності за порушення законодавства у цій сфері, в той час даний законопроект удосконалює засади правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

«Важливість даного законопроекту зумовлена тим, що його ухвалення значно пришвидшить виконання євроінтеграційного плану, який по низці пунктів виконується з порушенням строків, або просто відстрочується. Це дасть чіткий сигнал європейському бізнесу і політикуму, що ми виконуємо взяті на себе зобов’язання, а українські підприємці матимуть розуміння, що діятимуть однакові правила, що значно спростить вихід української органічної продукції на світові ринки», – зазначив Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації

«Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). – «Прозорий і чіткий контроль вирішує одразу дві важливі речі: захищає операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, покращує умови ведення бізнесу, гарантує споживачам, що куплена продукція і маркована як органічна дійсно відповідає всім критеріям безпечності та не несе загрози для здоров’я людей», – додав Тарас Висоцький.

Ухвалення цього законопроекту дозволить запровадити чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку, державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар