Зміну правила експорту українських органічних продуктів в ЄС можуть відтермінувати

 Зміну правила експорту українських органічних продуктів в ЄС можуть відтермінувати

Новий органічний регламент ЄС повинен був вступити в дію 1 січня 2021 року. Але, скоріш за все, його перенесуть на рік. Тож, з початку 2022 року правила експорту в ЄС органічних продуктів зміняться також і для українських експортерів.

Прес-секретар сільськогосподарської політики групи Greens/EFA і доповідач Європейського парламенту по екологічному регулюванню Мартін Хойслінг звернувся до комісара по сільському господарству Януша Войцеховського з проханням відкласти введення в дію органічного регулювання в ЄС.

«Через коронавірус ускладнено взаємодію між інституціями ЄС, тож здається нереальним дотримуватися термінів початкового графіка. Занадто багато важливих питань досі не вирішені», — наголосив прес-секретар. На його думку, процес реформування спільної сільськогосподарської політики ЄС і перехідного регулювання сектора органіки, ймовірно, триватиме на один рік довше через коронавірусну кризу.

«Тож залишиться більше часу для ретельної розробки деталей, які стануть правовою основою для всього органічного сектору ЄС на найближчі роки», — додав Хойслінг.

Зазначимо, Німецька Федеральна індустрія екологічно чистих продуктів харчування (BÖLW) також підтримує відстрочку введення нового органічного регламенту ЄС, вважаючи перенесення прийняття закону про захист навколишнього середовища ЄС на 1 січня 2022 року розумним і необхідним, оскільки весь органічний сектор, від виробництва, переробки і торгівлі, в даний час і без того працює в складних умовах. Однак, думки країн-членів ЄС розділилися з питання відстрочки нового екологічного регулювання. Держави-члени, такі як Болгарія, Ірландія, Фінляндія, Угорщина, Польща, Італія, Чеська Республіка, Словаччина, Португалія, Естонія і Латвія, хочуть підтримати відстрочку, в той час як Нідерланди проти. Іспанія ще не визначилася. Зауважимо, IFOAM-EU та Асоціація баварських фермерів BBV підтримують відстрочку.

«До запланованого початку застосування нового органічного регламенту ЄС залишилося 8 місяців, однак ще не завершені важливі частини закону, особливо щодо екологічного контролю та правил імпорту», — підкреслюють в BBV.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар