Закон про скасування подвійного ЄСВ офіційно опублікований

 Закон про скасування подвійного ЄСВ офіційно опублікований

2 червня в офіційному виданні «Голос України» опублікований Закон від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників».Про це повідомляє golos.com.ua.

Варто зазначити, що закон набуде чинності 1 січня 2021 року, але деякі положення вступлять в дію з дня, наступного за днем його опублікування. Так, вже з 3 червня платники єдиного внеску, якщо вони не є роботодавцями, звільняються від сплати і звітності з ЄСВ на увесь період їх незаконного позбавлення волі в районах проведення АТО і ООС і здійснення заходів по забезпеченню нацбезпеки за заявою члена сім`ї або платника єдиного внеску, після його звільнення.

Зауважимо, що заява платником єдиного внеску подається протягом 90 днів після його звільнення. Якщо платник єдиного внеску перебуває на лікуванні (реабілітації) після звільнення, заява подається протягом 90 днів після закінчення його лікування (реабілітації). Термін перебування на лікуванні (реабілітації) підтверджується відповідною довідкою (випискою) установи, в якій проводилося лікування (реабілітація) такої особи

«Підлягають списанню суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску за період з 1 січня 2017 року до дня набуття чинності Закону №592-IX, а також штрафи і пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у випадку якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО, і за умови подання впродовж 90 календарних днів з дня набуття чинності Закону заяв про припинення діяльності», — йдеться в документі. 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар