Якість продукції та екологічність виробництва: такі основні меседжі задекларувала одинадцята виставка World Bulk Wine Exhibition

 Якість продукції та екологічність виробництва: такі основні меседжі задекларувала одинадцята виставка World Bulk Wine Exhibition

Світові тенденції у сфері масового виноробства мінливі. Однак учасники традиційної всесвітньої виставки балкових вин (вин наливом) World Bulk Wine Exhibition завжди перебувають на вістрі змін і володіють найактуальнішою інформацією. У грудні 2019-го провідні постачальники вина наливом, а також міжнародні покупці вин уже водинадцяте зібралися на World Bulk Wine Exhibition в Амстердамі.

Ця виставка – один з найбільших світових майданчиків, присвячених винам наливом. Відвідуючи її, постачальники вин і покупці з різних країн мають змогу не лише укласти взаємовигідні угоди, а й відкрити для себе нові тенденції у секторі масового виноробства. Дегустації унікальної продукції, тематичні конференції та круглі столи, врешті, плідне спілкування – така насичена програма відкриває перед відвідувачами великі можливості. А для виноробів WBWE – це важлива міжнародна зустріч, під час якої часто укладаються найбільші комерційні угоди року.

Постійним інформаційним партнером World Bulk Wine Exhibition упродовж багатьох років є видавничий проєкт «Технології та Інновації», журналісти якого традиційно долучилися до цієї важливої події у галузі виноробства.

ВАЖЛИВИЙ ДОСВІД, НОВІ ПАРТНЕРИ

У сучасних умовах світовий сектор масових вин розвивається надшвидкими темпами. За період проведення WBWE їх виробництво зросло з 30 до 38 мільйонів гектолітрів. Загалом сучасні обсяги винного сектора становлять близько 3,5 мільярда євро на рік. Тому World Bulk Wine Exhibition має стратегічне значення для об’єднання міжнародного бізнесу та популяризації асортименту винної промисловості.

Цього разу виставка вразила масштабністю: в одинадцятій World Bulk Wine Exhibition взяли участь понад 260 виноробних заводів з 24 країн. Загалом свою продукцію представили понад 450 виробників різного масштабу: від великих – до малих. Поділитися досвідом, продегустувати вина та більше дізнатися про виробництво балкових вин на виставку приїхали близько тисячі фахівців з 60 країн. Традиційно до заходу долучилося широке представництво виробників з країн, визнаних лідерів у сфері виноробства: Іспанії, Франції, Італії, Аргентини, Південної Африки, Чилі та Австралії.

Щороку свою продукцію відвідувачам виставки представляє компанія DCOOP-BACO – кооператив з Іспанії, виноградники якого вважаються найбільшими у світі.

– Компанія працює за багатьма напрямками, серед яких – виноробство. Наші виноградники ростуть на 35 тис. га, і щороку ми виробляємо близько 200 млн л вина. Загалом маємо 16 заводів первинної переробки. Завжди беремо участь у великих виставках, оскільки це допомагає збільшити продажі. Ця виставка дає змогу не лише укладати нові контракти, а й підтримувати стосунки з постійними партнерами, – розповідає представник компанії «DCOOP-BACO» Роналдо Кларо РАМІРЕС.

ПОПУЛЯРНІСТЬ СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ВИН ЗРОСТАЄ

Вина зі Східної Європи все впевненіше підкорюють міжнародні ринки. Тому з кожним роком кількість виробників вина та асортимент спиртних напоїв з країн Південно-Східної Європи на WBWE зростає. Нині виробники Молдови, Румунії, Болгарії та Македонії не лише активно долучилися до виставки, а й вибороли шість золотих медалей у традиційному Міжнародному конкурсі балкових вин (IBWC), справивши на експертів враження якістю продукції.

На одинадцятій WBWE суттєво збільшила свою присутність Північна Македонія – країна, у якій існують особливі традиції виноробства. Кращі зразки балкових вин Македонії чотири виробники з цієї країни (Imako Vino, Lozar, Movino та Milev GD Tikves Winery) представили на спільному стенді під егідою Національного міністерства сільського господарства та організації «Вина Македонії». Наразі топовими винами з Македонії є продукція, виготовлена з відомого сорту винограду Vranec (Чорний жеребець). Близько 63% балкового вина у Македонії виробляють саме з цього різновиду винограду.

Справжнім поціновувачам європейських вин відомо, що ця країна характеризується ідеальним кліматом для виноградарства. До того ж за останні два десятиліття у виноробну галузь цієї країни інвестували суттєві кошти. Тому зараз македонські виробники пропонують споживачам продукцію з оптимальним співвідношенням ціни та якості.

Схожа ситуація й у Молдові – ще одній країні з давніми винними традиціями. Молдовське винороб-ство зараз активно розвивається та модернізується. Позитивні результати цього процесу мають змогу оцінити постійні відвідувачі WBWE Amsterdam. Якщо сім років тому на виставці свою продукцію представляли лише троє молдовських учасників, то нині якісні й оригінальні вина відвідувачам презентувала рекордна кількість виробників з Молдови – 18.

Кращі зразки своєї продукції представила виноробня Hincesti, де щороку переробляють 6 тис. т винограду, випускаючи білі, червоні та ігристі вина.

– Упродовж останніх п’яти років молдовське виноробство впевнено демонструє свої здобутки на тлі виробників з інших країн. Звісно, у світі є вагомі гравці на ринку вин, і витіснити їх складно. Нелегко конкурувати з великими виробниками з Аргентини, Чилі, Іспанії, адже ціни в них нижчі. Однак все ж таки завжди перемагає якість, – зазначає комерційний директор виноробні Hincesti Ніколай ШТЕРБЕЦ.

Наразі загальна площа виноградників у Молдові становить близько 113 тис. га. При цьому обсяг виробництва вин у країні більший, аніж у Македонії, хоча експортний тиск приблизно такий же. Саме тому актуальне питання для молдовських виробників – пошук нових ринків збуту та розширення географії експорту. З цією метою на WBWE представила свою продукцію компанія Tomai-Vinex – одна з найбільших виноробень з півдня Молдови, де щороку виробляють 2 млн пляшок вина і 8 млн л наливом. У виставці компанія бере участь уже вдруге, і її продукцією нині активно цікавилися. Традиційні вина й напої з автентичних сортів винограду презентувала ще одна компанія з Молдови

– Denovie group, яка зараз стала чи не найбільшим експортером вин. Реалізуємо продукцію на ринку СНД, а на виставці шукаємо партнерів з Європи. Ми єдині в СНД виробляємо безалкогольне вино. Також наша компанія – єдиний у Молдові виробник фруктових дистилятів. Презентуємо не лише наші традиційні вина, а й напої з автентичних сортів винограду – Кернер і Ріко, – розповідає власник компанії Denovie group Денис КИРМИЧИ.

Упродовж останніх кількох років до спільного стенду, організованого Національним офісом винограду та вина Молдови, спостерігається щоразу більший інтерес потенційних імпортерів і дистриб’юторів з усіх куточків світу. Дається взнаки активний розвиток галузі виноробства у Молдові, де якісні вина випускають не лише великі підприємства, а й сімейні виноробні. Адже масове вино наразі вже не асоціюється з великими обсягами. Скажімо, молдовська виноробня Agrici Wine переробляє у сезон близько 3 тис. т винограду, при цьому успішно експортує продукцію до Румунії, Білорусі, Швеції, Швейцарії та навіть Китаю.

– Завод заснований у 1958 році, а у 2000 році ми приватизували його та почали садити власні виноградники. Зараз ми виробляємо вина бренду Agrici Wine з географічним зазначенням. Успішно експортуємо шампанське в Білорусь, а червоні вина – у Румунію й на місцеві ринки, – розповідає власник сімейної виноробні Agrici Wine Єфим АГРИЧ.

Свою продукцію на WBWE 2019 представили й винороби з інших країн Південно-Східної Європи: з Болгарії (Vinprom Svishtov), Румунії (Jidvej and Vinicola Averesti), України (ТОВ Shampan) та Грузії (Bolero).

МАЙБУТНЄ – ЗА ЕКОЛОГІЧНІСТЮ ТА ІННОВАЦІЯМИ

Організатори WBWE завжди декларували підтримку екологічної виноробної промисловості, яка відповідає вимогам сучасності та ставить перед собою амбітні завдання. Тому вже вшосте під час WBWE діяв простір The Vine Research & Innovation. У межах його роботи учасники виставки могли ознайомитися з проєктами та дослідженнями, спрямованими на досягнення стійкості виноробного сектора, пом’якшення наслідків кліматичних змін і тяжіння до циркулярної економіки. Також відвідувачі простору дізналися про оптимальне використання органічних добрив, адаптацію виноградарства до зміни клімату та ін.

Однією з найбільш обговорюваних тем стала важлива роль таких альтернативних методів упаковки, як консервоване вино, упаковка в картонній коробці bag-in-box, кеги тощо. Ця тема актуальна для сектора балкового вина і з огляду на залучення нових споживачів. Жвавий інтерес у відвідувачів викликав семінар «Мистецтво купажування вина». Це єдиний у світі семінар, цілковито присвячений цій темі, і проводиться він саме в межах WBWE.

Активні дискусії та обговорення актуальних питань дали змогу фахівцям отримати багато важливої інформації, яку вони згодом застосовуватимуть як у процесі виробництва вина, так і під час роботи на виноградниках.

УПЕРЕД, ДО АЗІЇ!

Відтоді, як у 2009 році відбулася перша виставка WBWE, ринок балкового вина суттєво змінився, вважає директор з маркетингу та комунікацій World Bulk Wine Exhibition Кристина В МІРАНДА. Зараз це більш екологічний і стійкий бізнес.

– Якщо ми прагнемо піклуватися про нашу планету, то повинні усвідомити, що продаж вина у пляшках нераціональний з екологічної точки зору. І коли йдеться про сучасне балкове вино, то маються на увазі не так великі обсяги, як креативність, створення преміальних вин з новими підходами, інакше ставлення до ринку. За ці роки наша виставка набрала обертів і зараз вона – привабливий та дієвий майданчик не лише для великих виробників, а й для усіх професіоналів цієї галузі. Однак для нас важлива не лише кількість, а й якість, – розповідає Кристина В Міранда. – Ми наголошуємо на тому, що протягом двох днів виставки у нас можна скуштувати майже увесь світовий винний урожай, чого немає на жодному іншому майданчику. А учасники, які приїздять на виставку, прагнуть робити успішний бізнес. І це для нас дуже важливо.

Торік географія учасників виставки балкового вина суттєво розширилася, адже у китайському місті Яньтай відбулася успішна WBWE Asia. Цьогоріч 29-30 травня відбудеться вже другий такий захід. Організатори виставки прагнуть ближче пізнати азійський ринок і виробити економічно ефективну модель діяльності в країнах цього регіону.

– Ми активно працюємо над «азійським» проєктом, оскільки в цих країнах багато споживачів та дистриб’юторів балкового вина, і на проведення такого заходу є великий попит. Місто Яньтай для виставки обрали не випадково, адже це великий порт, до якого надходить багато балкового вина з усієї Азії. Цьогоріч до такого ж успішного заходу плануємо залучити учасників з Тайваню, Японії, Сінгапуру. Ми вдало стартували і рухаємося правильним шляхом, – зауважила Кристина В Міранда.

Організатори WBWE наголошують, що їхнє основне завдання – забезпечити найкращу міжнародну
демонстрацію кожному експонату. Тому всі учасники виставки мають змогу не лише суттєво розширити географію експорту своєї продукції, а й скористатися порадами професіоналів й іншою отриманою інформацією з метою розширення бізнесу та подальшого розвитку своєї справи.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар