Визначено виноробну продукцію, яка вводить в оману українського споживача: результати засідання Дегустаційної комісії
7 вересня відбулося засідання дегустаційної комісії у Науковому центрі «Український інститут вина». Організатори – корпорація «Укрвинпром» спільно з Держпродспоживслужбою, за участю представників АМКУ, ДПС, Мінагрополітики, Мінекономіки та Асоціації сомельє України провели дегустацію і виявили виноробну продукцію, яка не відповідає технічним нормам, порушує правила маркування, вводить в оману українського споживача. А також визначили найкращі виноробні зразки, які пройшли оцінку якості дегустаційною комісією, для номінації у межах всеукраїнського конкурсу Professional Choice Award, повідомляє корпорація «Укрвинпром».
Загалом оцінку дегустаційної комісії пройшло понад 400 зразків виноробної продукції вітчизняного та імпортного походження, закупленої комісійно у торговельних мережах України.
Читайте також: В Україні створять електронний реєстр виробників винограду та виноробної продукції
З огляду на те, що на українському споживчому ринку вина частка імпортної виноробної продукції на 80% переважає частку вітчизняної виноробної продукції, особливої актуальності набуває визначення оцінки якості та дотримання правил маркування виноробної продукції, представленої на внутрішньому ринку. Саме з цією метою і було проведене засідання дегустаційної комісії.
Як наголосив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир КУЧЕРЕНКО, головними критеріями до виноробної продукції, яка подолала прохідний поріг, є відповідність вимогам щодо ДСТУ (прозорість, колір, аромат, букет, смак, пінні властивості для ігристих та газованих вин), а також маркуванню згідно з Законом України № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та Законом України № 2639 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».
Так, за результатами виявлено, що 30% виноробної продукції імпортного походження мають порушення у маркуванні. Імпортні напої на основі вина – 90% порушень. При цьому вітчизняні виробники, на відміну від імпортних, виготовляючи напої на основі вина, використовують натуральні екстракти.
– Продукція, яка не набрала прохідного балу, на законодавчому рівні належить до неякісної продукції і підлягає вилученню з обігу уповноваженим на це органом державного контролю, – пояснив пан Кучеренко.
Які головні критерії до продукції, яка подолала прохідний поріг відбору? Які результати спільної роботи представників Дегустаційної комісії та органів влади? Які наступні кроки для прокращення ситуації на українському ринку вина? Які напої пройшло оцінку Дегустаційної комісії та потрапили для нагородження у межах всеукраїнського конкурсу Professional Choice Award?
Відповіді на ці питання читайте вже незабаром у свіжому номері журналу «Напої. Технології та Інновації», який саме готується до друку.
Читайте також: Виноробня нової формації «Винний сад» запрошує у мандрівку чарівним світом вина