Виставка технологій SIMEI 2019: різноманіття, інновації, успіх

 Виставка технологій SIMEI 2019: різноманіття, інновації, успіх

28-ма виставка винних технологій і напоїв SIMEI відбулася в Мілані (Італія) і тривала чотири дні – з 19 до 22 листопада. Це найбільша мережева подія виноробної галузі у світі. Українську індустрію на- поїв представляли, зокрема, переможці East European Beer Award 2019, котрі, крім почесних відзнак, отримали у подарунок поїздку до Мілану на Міжнародну виставку-ярмарок SIMEI!

Виставка SIMEI проходить один раз на 2 роки, починаючи з 1963-го. Цей спеціалізований захід досі залишається єдиним міжнародним майданчиком, на якому експоненти представляють обладнання для виробництва, розливу в пляшки й упаковку всіх типів напоїв і харчових рідин, враховую- чи вино, міцний алкоголь, спирт, пиво, виноградні дистиляти, соки, мінеральну воду, оцет, рослинні олії.

Одними з головних тем виставки 2019 року стали дизайн та архітектура вина, використання автентичних і сучасних технологій у виноробстві та перспективи роз- витку галузей напоїв і харчування. Окрім того, щодня відбувалися конференції та дискусії, круглі столи та презентації.

Президент Unione Italiana Vini та один з організаторів події Ернесто АББОНА вважає, що цьогорічна виставка стала однією з кращих та надихаючих для кожного відвідувача:

– Лише у перший день відкриття ми зареєстрували понад 33 тисячі відвідувачів з усього світу, більш ніж 500 учасників і 500 делегатів з 90 країн. Це свідчить про те, що SIMEI – не лише еталон у секторі виноробних конференцій, але й торгова виставка, яка продовжує вдосконалюватися. Цьогорічний захід був особливо успішним з огляду на міжнародний колорит, навчальні події з високим рівнем організації, чудових особистостей-гостей та платформи для розвитку бізнес-ідей. Цільовий профіль відвідувачів був дуже конкретним, а отже, ми забезпечили справді зацікавлену аудиторію. Нам вдалося зібрати під одним дахом відомих людей, наприклад, популярного французького архітектора винокурень Olivier Chadebost. Його лекція про еволюцію та майбутнє у використанні деревини у погребі та нові технічні прийоми для розвитку стійкості на кожному виробничому рівні вразила усіх. Ще одна визначна подія виставки – перший світовий з’їзд жінок, які працюють у галузі виноробства, що відбувся під час SIMEI 2019.

УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ВИНА: ВІД ВИРОБНИЦТВА І РОЗЛИВУ – ДО ЗАКУПОРЮВАННЯ

Учасники виставки мали можливість побачити та протестувати чимало італійських (і не лише) технологій: збору врожаю винограду до закорковування вина в тару.

Цьогоріч італійська компанія Tapi вражала гостей заходу унікальною інноваційною розробкою, яка дозволяє відслідковувати шлях продукту від заводу до столу покупця фактично без зайвих витрат.

– Очевидно, що глобалізація технологій не може проходити й повз виноробну галузь. Тому ми пропонуємо виробникам коньяку та лікеро-горілчаної продукції корок з NFC-чіпом. Кожна людина, в якої є смартфон, може підійти у магазині до полиці, прикласти свій смартфон до нашої пробки й автоматично зчитати звідти всю інформацію про виробника, технологію виробництва вина тощо. Натомість виробник у режимі реального часу може бачити, де й коли його пляшка була відкрита і, таким чином, аналізувати ринок покупців і відслідковувати, як мандрує світом продукт, який обирає покупець, – розповідає представник Tapi group в Україні В’ячеслав ШИШ.

На вимогу замовника у корок можна вмонтувати чіп з будь-якою інформацією: відео, посиланнями на сайт компанії чи її сторінку у соцмережах.

– Варто зазначити, що покупець нічого не має купувати додатково до свого гаджету. NFC технологія швидко розвивається, і у більшості смартфонів вона вмонтована апріорі. Всередині в кожному телефоні є NFC-reader, який читає NFC-чіпи. Користувач прикладає телефон до чіпа і приймає інформацію з зовнішнього носія. Таку технологію ми можемо вмонтувати у будь-яку пробку, крім покритої металом, який блокує сигнал, – каже В’ячеслав Шиш.

Монтаж NFC-чіпа недорогий, сама технологія роботи безкоштовна, а на лінію виробництва постачальних завозить лише чіпи для пробок.

– При мінімальних затратах можна отримати шалений «вау-ефект» у споживацькому колі. Не менш важливо, що такий чіп слугує гарантією та захистом від підробки. Перший етап – перевірка продукту у магазині: варто піднести смартфон до пляшки – і на екрані телефону ви побачите у вікні зелений замочок, це означає, що пляшка закрита, якщо червоний, значить вона була відкрита. Далі, коли покупець відкриває пляшку, NFC-чіп подає сигнал, що пляшку відкрили, це також своєрідний захист від підробок, – розповідає представник компанії.

Крім того, виробникам напоїв компанія Тарі презентувала нову пробку ТЕМА – це моноблочна пробка з захистом від відкриття. Експерти підприємства розповідають, що чимало виробників можуть стати жертвами того, що їхній продукт можна відкрити і замінити на фальсифікат на будь-якому етапі переміщення від складу до магазинної полиці.

– Моноблочну пробку, яка закріплюється термоусадочним ковпачком, дуже легко відкупорити. Ми самі робили такий експеримент – вільно відкривали пляшку коньяку, замінювали його чаєм і закупорювали назад. Робили це безпосередньо у точці продажу, а виробнику пропонували знайти підробку. Власне той факт, що корок можна відкрити і закрити назад, і став причиною пошуків рішень. ТЕМА – це доступна моноблочна пробка із захистом від відкриття. Крім того, вона доступна в ціновому сегменті та для неї не потрібна термоусадка, а це ще один спосіб зекономити кошти на додатковому обладнанні та електроенергії. Для того, щоб відкрити таку пробку, достатньо смикнути за спеціальний «язичок», який зруйнує захист цілого блоку упаковки, – розповідає В’ячеслав Шиш.

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕСАНТ: НАЦІЛЕНІ НА БОРОТЬБУ

Італійську виставку не оминають і українські винороби, виноробні компанії, пивоварні заводи й крафтові виробники та представники суміжних галузей. Експоненти SIMEI підтвердили результативність виставки для спільної роботи в питанні розвитку виноградарства і виноробства в усьому світі.

У виноробів з України склалося позитивне враження про виставку, багато хто знайшов відповіді на проблемні питання, побачили, до чого необхідно прагнути в майбутньому в плані технологій на виробництві, а також зав’язали потрібні контакти.

Познайомитися з тенденціями та новими ідеями світових виробників приїхали представники «Київського заводу безалкогольних напоїв «Росинка» та ТОВ «Горобина» (Сумський лікеро-горілчаний завод), делегація з ТОВ «Винтрест», малі винороби та не лише.

Директор ТОВ «Винтрест» Дмитро ШОЛУДЬКО розповів про те, що компанії «Винтрест» і «Рейкартц» започаткували новий тренд у галузі – контрактне виноробство та зараз активно його розвивають і вивчають досвід колег.

– Нині позиціонуємо себе як підприємство, що надає послуги стороннім замовникам (виробникам якісних вин), – говорить директор ТОВ «Винтрест». – Тобто продаємо не товар, а послугу. Зараз маємо дві лінії: одну на 800 пляшок, другу – на 4000. Це лінія італійського виробництва з функціями контролю мікробіологічного стану виробничого середовища, призначена для розливу, закупорювання та етикетування вин. Нині надаємо різні послуги багатьом відомим компаніям. У нас є хороше обладнання і ми знаємо, як виробляти вино. От така кооперація.

За новими знаннями та враженнями також завітав на виставку знаний в Україні винороб Валерій ПЕТРОВ. Він – власник відомих органічних виноградників і активно виступає за боротьбу з фальсифікацією вина.

– Велика загальна проблема полягає в тому, що всі полиці магазинів забиті дешевою продукцією. Ну не може вино коштувати 60 гривень, – говорить винороб. – Хороше українське вино має коштувати більше 100 грн від виробника і ще додаємо витрати на логістику та заробітки посередників. За умови боротьби з фальсифікатом на державному рівні і ціна на вино підвищиться, і вся галузь виноробства покращиться. Якщо порахувати, то в нас вина на полицях у 2-3 рази більше, ніж існує виноградників. Навіть за умови, що вони завозять дешеве вино 3-го сорту, наприклад, з Італії. І виходить, що малі винороби не мають навіть виходу на цей ринок, – резюмує експерт.

ДОСВІД З МОДЕРНІЗАЦІЇ ПИВЗАВОДУ

Крафтове пивоваріння розвивається в Україні й поза її межами не тільки територіально. Нині пивовари націлені на вдосконалення якості, розширення брендів і потужностей. Так, зі збільшенням обсягів виробництва з’являється необхідність розливати пиво не тільки в кеги, а й у пляшки. Розумним і надійним рішенням для цього стануть лінії розливу від італійського виробника Ferrero Srl, які презентували свої новинки на виставці SIMEI. Ferrero Srl – завод-виробник високоякісного технологічного обладнання на півночі Італії, відомий на міжнародному ринку понад 30 років своєю надійністю та інноваційними рішеннями. Пивоварам виробник пропонує комплексне та часткове оснащен-ня ліній розливу в скляну і ПЕТ
тару. Машини виготовлені з кращих видів сталі й інших спеціальних матеріалів відповідно до норм безпеки Євросоюзу, що гарантується маркуванням СЕ і керівництвом з експлуатації. Також у портфелі компанії – маркувальні та пакувальні машини, автоматичні та напівавтоматичні лінії. Устаткування може бути налаштоване відповідно до конкретних потреб клієнта.

Ще один лідер у галузі пивоваріння – інноваційна компанія GAI – також представила свої новинки. GAI розпочала свою діяльність на ринку Франції, поставивши максимально амбітне завдання: виробляти лише високоякісне обладнання для виноробства, а пізніше – для пивоваріння та виробництва інших напоїв.

– Компанія розробила лінійку високоякісного обладнання для розливу та оформлення крафтового пива, – розповідає директор представництва GAI в країнах СНД Олексій ІСТОМІН. – Наші інженери змінили конструкцію машин і створили автоматичні пристрої лінійного типу, завдяки чому вдалося знизити їхню вартість. Якість агрегатів – така ж, як у всіх продуктів компанії, але через принципово інший технічний підхід GAI домоглася набагато вищих позицій серед конкурентів, що поставляють обладнання аналогічної продуктивності. Так, компанія розробила та запатентувала клапан UNICA, який поєднує безліч функцій в одному пристрої. Крім того, автоматичне обладнання GAI не потребує постійної участі операторів у роботі. Машини самі виконують усі функції розливу й оформлення, а також санітарну обробку та навіть переналаштування під інший формат пляшки. Інженери
GAI також розробили та запустили в серійне виробництво лінійний моноблок із розливу пива в алюмінієві банки. Устаткування компанії GAI дозволяє розливати не тільки пиво, а й, наприклад, воду, газовані солодкі напої, квас, шампанське, ігристі вина з точністю розливу ± 0,5 мм.

ІННОВАЦІЇ В ВИРОБНИЦТВІ

Тематика технологічної частини виставки охопила весь ланцюг виготовлення напоїв: від вибору дріжджів, винограду, солоду та хмелю – до роботи обладнання.

Адже якість продукції наполовину залежить від якості сировини, на чверть – від ефективної роботи об- ладнання і ще на чверть – від професійної роботи технолога.

Свої продукти та нові розробки під час виставки презентував всесвітньо відомий виробник пивоварних дріжджів – Lallemand Brewing. Завдяки десятиліттям досвіду в цій промисловості, широкій мережі підтримки та потужній технічній експертизі компанія Lallemand Brewing у змозі та готова допомогти пивоварній галузі, виноробам, виробникам напоїв розвиватися та досягати найвищої якості. Крім унікальної глобальної технічної підтримки та досвіду, виробник пропонує широкий спектр продуктів, послуг і навчання.

Ще один постійний гість виставки – компанія Letina Іnox, яка вже понад 20 років успішно працює на європейському та світовому ринках. Тут спеціалізуються на виробництві та постачанні високоякісних сталевих резервуарів і устаткування для виноробної, харчової та хімічної промисловості.

Відомий у світі бренд пресів – Bucher Vaslin – лідер у виробництві обладнання пресів і техніки для тангенціальної фільтрації. Ця компанія працює для ринку виноробства вже майже 150 років і постійно створює інноваційні машини. Останнім часом виноробні компанії обговорюють новинку від Bucher Vaslin – крос-фільтр для вина і соків. Потужність машини залежить від кількості фільтраційних модулів. Для малих виноробних підійде два модулі, а для фільтрації балкового вина на великих промислових винзаводах необхідно до двадцяти. До речі, крос-фільтрація застосовується скрізь, де є традиційна технологія фільтрації.

Винороби, які встановили преси Willmes на своїх підприємствах, уже не міняють таке обладнання на інші марки. Ці преси універсальні для виробництва як червоних, так і білих вин. А ще з їхньою допомогою можна переробляти фрукти і ягоди. Біля стенду цієї німецької компанії постійно було чимало відвідувачів, які розглядали запатентовану техніку, аналогів якої у світі просто не існує. Застосування цих пресів, за словами інженерів Willmes, покращує якість сусла, зокрема дозволяє знизити кількість осаду на 50%, а сік містить значно менше твердих речовин (каламутності) і тонких твердих речовин.

Новітні технологічні рішення для виноробства презентувала на виставці Industrie Fracchiolla Spa – провідна міжнародна компанія, що спеціалізується на проєктуванні, виготовленні та монтажі резервуарів усіх розмірів із нержавіючої сталі для харчової, хімічної та фармацевтичної промисловості, які можна виробляти на та які дозволяють пропонувати виноробні «під ключ». Понад 40 років любов до сво-
єї праці, міжнародний підхід, наукові дослідження та відданість – це основа, на якій компанія будує свій успіх.

Компетентний і надійний партнер для виробників вина у їхній щоденній роботі – саме так позиціонує себе на виставці відома німецька компанія Scharfenberger Maschinenbau. Нині підприємство стало провідним міжнародним постачальником повного асортименту обладнання для переробки винограду та компетентним діловим партнером для виробників, які працюють у виноробній галузі. Основним своїм завданням німецькі фахівці вбачають допомогу виробникам винних напоїв в організації первинної обробки винограду. У цьому напрямку Scharfenberger Maschinenbau спільно з партнерами втілили низку цікавих і перспективних проєктів у різних куточках світу, де виробляють вино. Один із нещодавніх – встановлення обладнання для приймання та переробки винограду на заводі компанії Ortenauer Weinkeller з німецького міста Оффенбург.

Виставка продемонструвала чимало цікавинок, а вже 18- 19 червня на виноградниках виноробні Pico Maccario відбудеться конференція для виноробів у межах виставки SIMEI. Enovitis in campo – єдиний динамічний італійський ярмарок міжнародного значення, який став орієнтиром для технологій виноградарства. Організатори заходу розкажуть про провідні технології, проведуть дебати та семінари, а також ділитимуться знаннями разом з представниками компанії Unione Italiana Vini. Крім того, на гостей чекає екскурсія винзаводом Pico Maccario.

Наступна виставка SIMEI запланована на 2021 рік, тож слідкуйте за анонсами у нашому журналі, який уже кілька років є інформаційним партнером цієї події.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар