Володарка титулу «Медова княгиня України» розповіла, як заснувати прибуткову бджолину ферму

 Володарка титулу «Медова княгиня України» розповіла, як заснувати прибуткову бджолину ферму

Володарка титулу «Медова княгиня України» та власної пасіки Марія Шотік живе на Волоині. Вона не лише опікується чималою пасікою, але й займається виробництвом та переробкою меду та продуктів з нього. Пані Марія поділилася тим, як заснувати в Україні прибутковий бджолиний бізнес. Про це повідомляє volynnews, пише agronews.ua.

Свого часу Марія Шотік взяла участь у Всеукраїнському медовому чемпіонаті, де здобула титул «Медова княгиня України». Через пандемію наступний чемпіонат не відбувся, і цей титул став, так би мовити, «псевдонімом».

«Коли зустрічаємося на з’їздах пасічників, вони жартують, мовляв, ось медова княгиня приїхала», – жартує пані Марія.

Для того, аби почати справу, співрозмовниця радить спочатку попіклуватися про екологічно чисте місце для розташування вулика. Адже дорога, електролінії, вежі зв’язку чи наявність поблизу заводів – згубно впливають на здоров’я бджіл і мед.

Важливо подбати і про медоносну базу. Потім необхідно придбати вулики (бажано, щоб їх було 2 основних та 1 порожній, аби переселяти сім’ї за необхідності) та визначитися із метою розведення – або для медоносу, або для розпліднення.

Також до переліку базового інвентарю для початківця входять спецодяг (комбінезон чи халат і сітка на обличчя), медогонка (щоб швидко вилучати з сотів мед) та димар. Далі можна купувати бджоли та заселяти їх. Бажано купувати у пасічників-земляків – їхні бджоли вже звикли до клімату.
Необхідні знання про бджіл та догляд за ними можна почерпнути як з спеціалізованих журналів і газет, так і всесвітньої павутини. Але найкращий порадник у справі – це звичайно живе спілкування із пасічниками.

«Задля швидкого збагачення простіше закупити мед, та потім його перепродати у 3 рази дорожче. А ось побачити, як ці Божі комахи несуть той мед, піклуватися про вулик, вникати у всі тонкощі справи, вкласти увесь свій вільний час – готовий не кожен. Бо це справа душевна та наближує до прекрасного», – говорить Марія Олександрівна.

Мед настільки багатогранний продукт, що родина Шотіків з нього виготовляє безліч лікувального та корисного.

Для прикладу, це і питні меди із трав’яними зборами, засоби від застуди, спиртові настоянки із прополісу, креми та мазі для обличчя, рук на основі борсучого жиру, масла какао, жожоба, ефірних масел іланг-іланга, герані, виноградних кісточок та багатьох інших, а також бальзами і найрізноманітніші воскові свічки.

Також, має сенс звернутися до місцевих компетентних органів для отримання держпідтримки для бджолярів.

На сьогодні кількість заявок в усіх регіонах України на отримання дотації на бджолину сім’ю в розмірі 200 гривень досягла майже 9 тисяч на загальну суму 96 млн грн.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства очікує, що аграрії до кінця 2020 року використають всі кошти, виділені з бюджету на підтримку бджільництва на цей рік. Про це йдеться в повідомлення міністерства.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар