Власники незатребуваних земельних паїв можуть втратити їх назавжди

 Власники незатребуваних земельних паїв можуть втратити їх назавжди

З 1 січня 2020 року набрав чинності Закон України №2498-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», яким внесли зміни в Закон України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Серед головних змін – обмеження в часі, коли власник незатребуваного паю може заявити про свої права на землю. Згідно з статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено, що в разі, якщо станом на 1 січня 2025 р власник паю чи його спадкоємець не оформить право власності на цю земельну ділянку, буде вважатися, що він відмовився від отримання земельної ділянки.

Введення нових правил, на думку радника практики аграрного та земельного права ЮФ TOTUM Ірини Чепурнової, може позбавити багатьох українців своєї законної земельної ділянки, пише «Дніпро-Регіон».

«Таку незатребувану земельну ділянку (пай) за рішенням сільської, селищної, міської ради (в разі необхідності формування) за заявою відповідної ради, на підставі рішення суду можна передати в комунальну власність територіальної громади, на території якої та зареєстрована, в порядку визнання майна нічийним», – пояснює Ірина Чепурнова.

Фахівець радить поквапитись тим Українцям, що ще не встигли оформити право на власність землі.
Інші зміни стосуються обміну земельними ділянками. Нові правила передбачають обмін земельної ділянки державної або комунальної власності, розташованої в масиві земель сільськогосподарського призначення, на іншу земельну ділянку, розташовану в цьому ж масиві. Це здійснюється тільки в разі, якщо обидва земельні ділянки мають однакову нормативну грошову оцінку або різниця між нормативними грошовими оцінками становить не більше 10%.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар