Вчені розробили натуральний консервант з відходів обліпихи

 Вчені розробили натуральний консервант з відходів обліпихи

Не так давно вченим вдалось розробити унікальну добавку, яка здатна продовжити терміни зберігання продуктів і одночасно зміцнити імунну систему людини. Цей корисний консервант біотехнологи навчилися видобувати з відходів, які раніше просто викидалися.

Найближчим часом вчені обіцяють запропонувати натуральний продукт, який замінить в нашій їжі шкідливі сорбати і бензоати.

“Це буде абсолютно натуральний, нешкідливий консервант, без будь-якої хімії. Він здатний безпечно зберігати харчові продукти. Якщо порівнювати його з синтетичними аналогами, які сьогодні використовують у харчовій промисловості, то він зможе збільшити терміни зберігання продуктів харчування без втрати якості”, – повідомили розробники – вчені Бійського технологічного інституту Алтайського технічного університету.

В основі проекту вчених – утилізація обліпихового шроту, який залишається після того, як з ягід вичавлять сік і м’якоть. За допомогою ферментів їм вдалося прискорити хімічні реакції в живих клітинах і отримати поліфеноли – потужні природні антиоксиданти, що захищають клітини людського організму від шкідливих реакцій. Ці ж речовини не дають шкідливим бактеріям і мікроорганізмам розвиватися в харчових продуктах, створюючи своєрідний щит.

Біотехнологи вже отримали комплекс антизапальних речовин і в лабораторних умовах підтвердили ефективність їхньої антиоксидантної та антимікробної дії. “Але щоб довести її до промислового виробництва, доведеться ще чимало попрацювати”, – говорять вчені.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар