В Україні запустять кампанію з виявлення фальсифікованого меду

 В Україні запустять кампанію з виявлення фальсифікованого меду

В Україні у лютому стартує масштабна медіакампанія з виявлення фальсифікованого меду. Повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

«Як повідомили ініціатори кампанії з виявлення фальсифікату меду на ринку України, її фактичний старт розпочнеться 10 лютого 2020 р. Традиційно, для виробників меду відводиться час, щоб «виправитися», прибравши з прилавків продукт, який не відповідає вимогам», — повідомили в службі.

Як зазначається, саме 10 лютого чотири групи експертів та журналістів відправиться у чотири регіони України, де будуть відібрані зразки меду в торговельних мережах.

«Зразки відібраної продукції доставляються до двох незалежних акредитованих випробувальних лабораторій для проведення досліджень. Кожен зразок продукції буде знеособлений та закодований комісією. Лабораторії визначають терміни проведення експертизи», — додали у відомстві.

Під час презентації кампанії заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький наголосив, що кампанія присвячена меду з тієї причини, що Україна входить до числа світових лідерів з виробництва і експорту меду.

За інформацією директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Бориса Кобаля, сьогодні в Україні зареєстровано близько 5 тис. суб’єктів господарювання, які займаються переробкою меду. Із них 75має право експорту цієї продукції.

При цьому 98% українського меду виробляється на приватних пасіках. Загалом в Україні щороку виробляється понад 70 тис. т і експортується близько 50 тис. т меду до понад 50 країн (країни Європи, Близького Сходу, США, Канади, Японії).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар