В Україні започатковано стартап, який сприяє порозумінню бджолярів та аграріїв

 В Україні започатковано стартап, який сприяє порозумінню бджолярів та аграріїв

В Україні започатковано проект «Гранд-Експерт», завдання якого налагоджувати комунікації між бджолярами та аграріями, попереджати перших про хімічні обробки та створювати можливості для використання пасік на запиленні. Про це йшлося на Медовому форумі, організованому Торгово-промисловою палатою та канадським проектом UHBDP.

«Ми розробили спеціалізовану систему, долучитися до якої можна через веб-сайт проекту «Гранд-Експерт», відкривши його, можна побачити google-map, на якій бджолярі вказують дислокацію своїх пасік, аграрії, своєю чергою, позначають розташування ділянок, які будуть оброблятися, на яких зацвітатимуть масиви ентомофільних культур, – розповідає керівник цього проекту Олег Ряжських, – ще два роки тому ми чули багато скептичних зауважень, мовляв, ця система не для України, але на сьогодні вже зареєструвалося понад дві тисячі користувачів, за поточний сезон бджолярі одержали понад 900 sms-повідомлень з інформацією про те, що, коли і де буде оброблятися, це допомогло зберегти багато бджолосімей, також пасічники одержали інформацію про цвітіння ентомофільних культур і, за їхніми відгуками, це збільшило їхні медозбори».

На великих пасіках технологи використовують контрольний вулик для того, аби стежити за тим, що відбувається в бджолосім’ях: чи є приріст взятку, чи треба перевозити вулик в інше місце, чи настав час підгодовувати. За кордоном цей об’єкт максимально автоматизували: поставили його на електронні ваги, встановили камери, датчики вологості, температури, звуку, все це приладдя живиться від сонячної батареї. Бджоляр одержує інформацію на смартфон. В Україні ця технологія також доступна і порівняно недорога.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар